Хрісаор. Міфологія Давньої Греції

  Хрісаор. Міфологія Давньої Греції

  Хрісаор (за грецькою міфологією) — син горгони Медузи і Посейдона. Хрісаор з’явився на світ разом із братом, крилатим конем Пегасом, у той момент, коли їх мати горгону Медузу обезголовив Персей. Хрісаор і Океаніда Калліроя вважаються батьками жахливого трьохголового велетня Геріона (Гесіод). Ім’я Хрісаор, в перекладі з грецької мови, означає золотий меч.
  Син Хрісаора, цар Тартесса Геріон був трьохголовим і трьохтілим велетнем із шістьма руками і шістьма ногами, і мешкав на маленькому острівці на крайньому заході в океані. На острові Еріфія він володів стадом корів, у нього служили пес Орф і велетень Еврітіон, син Ареса. Виконуючи веління мікенського царя Еврісфея, Геракл викрав корів Геріона, вбивши Еврітіона ударом дубини, а Орфа — вразивши списом і розірвавши руками. Геріона Геракл вбив стрілою, отруєною смертоносною отрутою Лернейської Гідри, відразу три його тіла.
  При виконання цього подвигу Геракл пройшов через всю Європу і Лівію і в спогад цього мандрування спорудив так звані Геркулесові стовпи. Сюжет про загибель Геріона, Еврітіона і Орфа у сутичці з Гераклом, що викрав священних корів, часто використовувався античними вазописцями і творцями.

  Хрісаор (за грецькою міфологією) — син Посейдона і горгони Медузи, що народився разом з Пегасом в ту саму хвилину, коли Персей відрубав їх матері голову.

  Хрісаор (за грецькою міфологією) — епітет Аполлона, Артеміди, Деметри і Карійського Зевса (букв., «що володіє золотим мечем»).

  Хрісаор. Міфологія Давньої Греції

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Едіп — син фінського царя Лая і Іокасти. Вбив свого батька і одружився на матері, не відаючи про це. Коли злочин відкрився, Іокаста повісилася, а Едіп сам засліпив себе. Помер, переслідуваний Ериніями.

  Еней — син Анхіса і Афродіти, родич Пріама, Герой троянської війни. Еней подібно до Ахілла у греків — син прекрасної богині, улюбленець богів; у битвах його захищали Афродіта і Аполлон.

  Європа — донька царя Фінікії Агенора, предмет пристрасті громовержця Зевса. Зевс у подобі дивного білого бика викрав Європу і відніс її на острів Крит.


  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  В римській міфології Бог торгівлі, прибутку і збагачення, заступник мандрівниківдізнатися

  В римській міфології Богиня мудрості, мистецтва, війни і міст, покровителька ремісниківдізнатися

  В грецькій міфотворчості Богиня пам’ятідізнатися

  Богині долі, природної необхідності, вічних і непорушних світових законів (за грецькою міфологією) — дізнатися

   

  Комментарии закрыты.