Хріс. Міфологія Давньої Греції

Хріс. Міфологія Давньої Греції

Хріс (за грецькою міфологією) — жрець Аполлона, батько Хрісеїди. За переказами, він був жерцем у містах Xріс і Киллі в Мізії і на острові Тенедос. Його донька Хрісеїда була узята в полон і віддана Агамемнону як почесний дар. У першій пісні «Іліади» Гомером розповідається, як Хріс з’явився в грецький табір, аби викупити свою доньку, але Агамемнон не виконав його прохання. Тоді Аполлон, послухавши благання свого жерця Хріса, став метати смертоносні стріли; внаслідок цього в таборі стала лютувати морова виразка і Агамемнон, нарешті, був змушений повернути доньку Хрісу (Гомер, «Іліада»). Слід зазначити, що сама Хрісеїда вважала, що Агамемнон обходився з нею дуже добре і згодом сама добровільно повернулася до греків. У історичний час в Хрісі знаходився храм Аполлона із статуєю роботи Скопаса (Страбон).

Хріс (за грецькою міфологією) — син Агамемнона і Хрісеїди, онук Xріса, жив на острові Смінфос разом з матір’ю і дідом. Хрісеїда видала його за сина Аполлона. Під час втечі Ореста і Іфігенії із Тавріди Xріс старший, у якого вони шукали притулку, хотів видати втікачів переслідуючому їх цареві таврів Фоанту. Але, впізнавши від доньки, що Xріс є братом Ореста і Іфігенії по батькові, допоміг їм врятуватися. Сюжет був оброблений в трагедії Софокла «Хріс», що не збереглася.

Хріс (за грецькою міфологією) — маленький острівець в Егейському морі біля острова Лемнос. За часів Павсанія острова цього вже більше не існувало. Він був поглинутий хвилями. На острові Хріс, за переказами, знаменитий стрілець Філоктет був вкушений змією. У 78 році до нашої ери Лукулл бився тут проти флоту Мітрідата.

Хріс. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Аврора — Богиня ранішньої зорі. Древні греки іменували Аврору рум’яною зорею, рожевоперстою богинею Еос. Аврора була донькою Титана Гіпперіона і Тейі. За іншою версією Сонця — Геліоса і Луни (Місяця) — Селени.

Аїд — Бог царства мертвих, а також само царство. Син Кроноса, або Сатурну і Реї, брат Зевса, володар пекла, де царює над тінями зі своєю дружиною Персефоною (Прозерпіною). У римській міфології Плутон.

Амур — Бог кохання, супутник і помічник Афродіти, уособлення любовного потягу, що забезпечує продовження життя на Землі.

Аполлон — Бог-стріловержець, Бог передбачень і оракулів, світлоносний заступник мистецтв. Син Зевса і Лети (Латони), заступник поезії, музики і співу, також заступник стад.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Божество безумства, породження Никти (Богині Ночі) з крові Урану (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня підземного світу, персоніфікація безумства, яка насилається на людей, що переступили встановлені закони і звичаї (за грецькою міфологією) — дізнатися

В римській міфології бог війни, прадавнє божество Риму, яке входило в тріаду богів, що спочатку очолювали римський пантеон — дізнатися