Хіос. Міфологія Давньої Греції

Хіос. Міфологія Давньої Греції

Хіос (у давнину) — острів навпроти західного берега Малої Азії, між островами Лесбос і Самос. У 1881 році дуже сильно постраждав від цілого ряду спустошливих землетрусів, а до того часу був одним із найродючіших грецьких островів в Егейському морі. На півночі Хіос майже весь вкритий високими і крутими горами. У південній частині нижчі гори, частиною оброблювані, частиною вкриті вічнозеленими чагарниками. Єдина значна рівнина знаходиться в середині східної частини острова навколо головного міста і відзначається великими садами апельсинових і лимонних дерев. Головне місто Хіос, на східному березі, називалося раніше Кастрон; мав до землетрусу 13000 мешканців, цитадель, гавань з двома маяками, яка щорік приймала близько 900 великотоннажних кораблів. Після страшного землетрусу 1881 року місто Хіос було майже повністю зруйноване.

Хіос. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Орфей — знаменитий співець фракійців, син річкового бога Еагра і Музи Калліопи, чоловік Німфи Еврідіки, що приводив своїми піснями в рух дерева і скелі.

Пандора — жінка, створена Афіною і Гефестом за велінням Зевса, з метою помсти людям, для яких Прометей викрав вогонь. Зевс вручив їй запечатану скриньку, в якій були усі нещастя і лиха.

Патрокл — син одного з аргонавтів Менетія, родич і соратник Ахілла в Троянській війні. Будучи хлопчиком, він під час гри вбив свого товариша. За це батько відправив його до Пелея у Фтію, де він був вихований разом з Ахіллом.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

В римській міфології Богиня природи і полювання, вважалася уособленням місяцядізнатися

Вічно юний Бог плодоносних сил землі, рослинності, виноградарства і виноробства, відомий як «бог з бичачими рогами» (за грецькою міфологією) — дізнатися

Страшні Богині прокльону, помсти і кари, що повставали проти злочинців і карали їх лише ради відновлення етичного порядку в світі (за грецькою міфологією) — дізнатися