Хіона. Міфологія Давньої Греції

Хіона. Міфологія Давньої Греції

Хіона (за грецькою міфологією) — донька царя Дедаліона. Хіона була настільки чарівна, що у неї закохалися Аполлон і Гермес. Вони обидва добилися її милості і Хіона народила відразу двох синів — Автоліка від Гермеса і Філаммона від Аполлона. Хіона пишалася увагою Богів, і вихваляючись, стверджувала, що вона красивіша за Богиню Артеміду. За зневагу, надану Артеміді, Xіона була вбита стрілою Богині, а її невтішний батько був обернений Артемідою на яструба (Овідій; Гігін).

Хіона (за грецькою міфологією) — донька Борея і Орифії, онучка афінського царя Ерехфея, сестра Клеопатри і Бореадів — Калаїда і Зета. Від Посейдона народила сина Евмолпа. Боячись гніву батька, аби приховати ганьбу, Хіона кинула дитя в море, але Посейдон врятував його і переніс до Ефіопії, передавши його на виховання Бентесикімі (Аполлодор).

Хіона (за грецькою міфологією) — донька Ніла і Океаніди Каллірої. Ображена одним селянином, Хіона була перенесена Гермесом на хмари, звідки посилала на поля сніг, що шкодив посівам.

Хіона (за грецькою міфологією) — мати Бога Пріапа, якого вона народила від Діоніса (Феокріт).

Хіона. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Геката — Богиня ночі, володарка мороку. Геката володарювала над усіма привидами і чудовиськами, нічними баченнями і чаклунством. Народилася в результаті шлюбного союзу Титану Перса і Астерії.

Гера (за грецькою міфологією) — цариця Богів, Богиня повітря, покровителька сім’ї і шлюбу.

Гермес — аркадський Бог пасовищ, виконавець волі Зевса. Гермес, великий винахідник, заступник промисловості, Бог доріг, путівник і провідник мертвих. У римській міфології йому відповідає Меркурій.

Герса — Богиня роси, а її свято називалося Аррефорій.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бог сну (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня, уособлення згубної самовпевненості, нахабства і непомірної гордині (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество шлюбу, власне уособлений шлюбний гімн (за грецькою міфологією) — дізнатися

Добродійні Богині, що втілюють радісний, добрий і вічно юний початок життя (за римською міфологією) — дізнатися