Херсонес. Міфологія Давньої Греції

Херсонес. Міфологія Давньої Греції

Херсонес (півострів) — у давнину назва багатьох півостровів і міст.

Херсонес Карійський — у давнину малоазійське місто на землях карійців на березі моря. Карія, область південно-західної Малої Азії, що межувала на півночі з Лідією, на сході з Фрігією і країною лідійського племені лазоніїв в Кабалії. Від мови карійців дещо збереглось у написах і власних іменах класичних письменників Еллади. Алфавіт карійських написів схожий з прадавнім грецьким. Шанували мешканці Карії, окрім матері Богів, Зевса Карійського, Зевса Осого і Зевса воєн. Жили сільськими общинами, що збиралися довкола загальних святилищ. Багато було в Карії і фортець — опорних пунктів аристократії. За переказами греків, карійці були першими, що започаткували змальовування на щитах герби. Багато хто із них був піратами. За переказами, на островах Егейського моря була їх первинна батьківщина і лише цар Мінос витіснив їх на материк.

Херсонес Таврійський
— назва півострова Крим і міста біля нинішнього Севастополя, інакше називався Херсонесом Гераклейським.

Херсонес Трахейський — Керченський півострів.

Херсонес Фракійський — півострів між Геллеспонтом і Фракійським морем, тепер Галліпольський півострів.

Херсонес. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Пелоп — цар і національний Герой Фрігії, а потім і Пелопоннесу. Син Танталу і Німфи Евріанасси. Пелоп зростав на Олімпі в товаристві богів і був улюбленцем Посейдона.

Персей — син Зевса і Данаї, доньки аргосського царя Акрісія. Здолав медузу Горгону і врятував Андромеду від домагань дракона.

Пірр — цар епіротів, син царя Еакіда. Залишившись після смерті батька шестирічним хлопчиком, він був прийнятий в сім’ю царя іллірійських тавлантієв, Главкія. За допомогою Димитрія Поліоркета, який в 307 році до нашої ери допоміг епіротам звільнитися від ненависного їм царя Алкети, Пірр повернув собі батьківський престол.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Меркурій — римський Бог торгівлі і спритності. У грецькій міфології йому відповідає …

Веста — римська Богиня домівки. У грецькій міфології їй відповідає…

Вулкан — римський Бог вогню і ковальського ремесла. У грецькій міфології йому відповідає …