Херон. Міфологія Давньої Греції

Херон. Міфологія Давньої Греції

Херон (за грецькою міфологією) — син Бога Аполлона і Феро, Герой-епонім давнього беотійського міста Херонеї.

Херон (за грецькою історією) — лакедемонський полемарх, соратник Лізандра, полеглий в 403 році до нашої ери при взятті спартанським царем Павзанієм Пірея.

Херон (за грецькою історією) — тиран Пеллени, що захопив владу в цьому місті за підтримки Александра Македонського. Херон був учнем Платона і відомим атлетом, чотирикратним переможцем Олімпійських ігор.

Херон (за грецькою історією) — лакедемонянін, противник Ахейського союзу, відправлений лакедемонянами в 184 році до Риму, разом з іншими послами, клопотати за осіб, засуджених на страту або вигнаних по постанові ахейців. Полібій характеризує Херона як розумного і спритного, але ганебного демагога. Він підлабузнювався до натовпу, брав на себе такі справи, на які не ризикнув би ніхто інший, і цим придбав вплив на народ. Розпоряджаючись суспільними грошима як своїми власними, він марнував державні доходи, не погоджуючись із законами країни, з постановами народу, з розпорядженнями влади. Коли був наряджений контроль для ревізії державної казни, Херон, усвідомлюючи за собою зловживання по управлінню справами держави, підіслав вбивць до впливового з контролерів Аполлоніду, який і був вбитий серед біла дня. Для розслідування справи був відправлений ахейський стратег. Херон був відданий суду по звинуваченню у вбивстві Аполлоніда і поміщений у в’язницю, а прийняті ним заходи проти сімейств спартанських вигнанців, в яких він відняв землі, були знищені.

Херон. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Грації — в римській міфології добродійні Богині, що втілюють радісний, добрий і вічно юний початок життя. Доньки Юпітера, Німф і богинь. У старогрецькій міфології — Харити.

Деметра — Богиня родючості і землеробства, цивільного устрою і шлюбу, донька Кроноса і Реї, сестра і дружина Зевса, від якого вона народила Персефону.

Діана — в римській міфології Богиня природи і полювання, вважалася уособленням місяця. Її супроводжував епітет «богиня трьох доріг», що тлумачився як знак потрійної влади Діани: на піднебінні, на землі і під землею.

Діоніс — вічно юний Бог плодоносних сил землі, рослинності, виноградарства і виноробства, відомий як «бог з бичачими рогами». Син Зевса і фіванської царівни Семели.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бог Сонця. Знаходиться над усіма, високо в піднебессі, то бачить усі діяння людей і Богів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня ночі, володарка мороку. Володарювала над усіма привидами і чудовиськами, нічними баченнями і чаклунством (за грецькою міфологією) — дізнатися

Аркадський Бог пасовищ, виконавець волі Зевса, великий винахідник, заступник промисловості, Бог доріг, путівник і провідник мертвих (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня роси (за грецькою міфологією) — дізнатися