Херо. Міфологія Давньої Греції

Херо. Міфологія Давньої Греції

Херо (за грецькою міфологією) — жриця Афродіти в храмі міста Сестос. Вона любила Леандра, Геллеспонта, що жив на іншому березі, в Абідосі і перепливав до неї щоночі, керований світлом ліхтаря, який Херо запалювала на своїй башті. У одну бурхливу ніч світло згасло і Леандр без орієнтиру загинув в хвилях протоки. Коли на інший день Херо побачила його труп, прибитий хвилями до берега, вона, у відчаї, кинулася з башти в море. Доля Херо оспівана грецьким граматиком Мусеєм і багато разів слугувала темою новітнім поетам.

Херо. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Еринії — страшні Богині прокльону, помсти і кари, що повставали проти злочинців і карали їх лише ради відновлення етичного порядку в світі, переважно вони є месницями за порушення освячених природою родинних прав. Доньки Землі і Мороку. У римській міфології — Фурія.

Ерот — Бог кохання, що розумівся як особливе світове божество і як супутник і помічник Афродіти.

Зевс — наймогутніший і вищий із Богів грецького народу, державний володар світу, батько Богів і людей. Син Кроноса (Сатурну) і Реї, муж Гери. У римській міфології йому відповідає Юпітер.

Зефір — один із синів Астрея і зорі Еос, брат Борея і Нота, Бог західного вітру.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня полювання, сестра Аполлона. Вона дає світло і життя, вона богиня пологів і богиня-годувальниця (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня розуму, війни, наук і мистецтв (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня краси, щасливої любові і шлюбу, що перевершує усіх богинь красою і витонченістю (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня садів, краси і любові, покровителька нащадків Енея і усіх римлян (за римською міфологією) — дізнатися.