Грецька богиня Харити — Богині благодіянь. Міфологія Давньої Греції

Грецька богиня Харити — Богині благодіянь. Міфологія Давньої Греції

Харити (за грецькою міфологією) — Богині благодіянь. Харити — доньки Зевса і Океаніди Евріноми, втілювали радісне, добре і вічно молодий початок. Звали цих прекрасних Богинь Аглая («сяюча»), Евфросіна («благомисляча») і Талія («квітуча»). У різних міфах згадуються всілякі варіанти як числа Харит, так і їх імен. Наприклад, Гомер розповідав про молодшу Хариту Пасіфаю, яку Гера пообіцяла віддати заміж за Бога сну Морфея. В рукописах, що дійшли до наших днів, зустрічаються такі імена Харит, як Клета («бажана»), Фаєнна («блискуча»), Пейто («переконання») та ін. У деяких випадках їх пов’язували з горами і іменували Карпо («плодоносна»), Ауксо («що примножує»), Гегемона («керівниця») і т. п. Відповідно до багаточисельних віддань, Харити були близькі Аполлону. На стінах Делосського храму змальована сцена, де Бог тримає трьох Харит на своїй долоні, а в пергамському храмі Аполлона і в Афінах перед входом до Акрополя Харити представлені в подобі римських Грацій. Давні греки пов’язували Харит з процесами зростання і розвитку, що протікають в природі, а також з емоційною і творчою діяльністю людини.

Грецька богиня Харити — Богині благодіянь. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Горгони — чудовиська жіночої статі. За Гесіодом — це три сестри Фено, Евріала і Медуза, крилаті жінки-чудовиська вкриті лускою, з іклами, із зміями замість волосся, видають страхітливий рев. Погляд їх перетворює все живе на камінь. Горгони — чудовиська, доньки морських божеств Форкія і Кето, онучки богині-землі Геї і моря Понта. Їх три сестри: Сфено, Евріала і Медуза.

Горгульї — нижчі демонічні крилаті божества, посередники між Богом і людьми. Горгульї — втілення узагальненого уявлення про невизначену божу силу, злу або милостиву, визначаючу долю людини.

Грайі — старі, або жінки, що втілювали старість. Мешкали неподалік від Горгон, сестрами яких вони вважалися і яких вони охороняли. Грайі мають мідні руки і володіють на трьох одним зубом і одним оком, якими вони користуються по черзі.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бог багатства і достатку (за грецькою міфологією) — дізнатися

Вважалася Богинею, що дає життя всьому, що існує (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество однойменної річки у царстві мертвих, уособлення первісного жаху і мороку (за грецькою міфологією) — дізнатися