Харіла. Міфологія Давньої Греції

Харіла. Міфологія Давньої Греції

Харіла (в грецькій історії) — дельфійська дівчинка, ім’ям якої було названо дельфійське свято, що справлялося через кожні вісім років в жовтні місяці Гереї. Плутарх в своєму філософському вигадуванні на теми моралі і етики повідомляє, що під час голоду, що відвідав колись Дельфи, малолітня сирота Харіла, серед інших голодуючих, прийшла до царя просити хліби, але цар, наділяючи хліба і овочів тим, які були йому особисто знайомі, гнівно прогнав її, вдаривши при цьому в обличчя черевиком. Ображена Харіла віддалилася і, не стерпівши ганьби, повісилася. Після цього голод і хвороби посилилися, і коли народ звернувся до оракула, останній наказав цареві вмилостивити Харілу, що покінчила життя самогубством.
Після довгих пошуків переконалися, що Харіла — та сама дівчинка, яку образив цар, і призначили спокутне жертвопринесення, яке згодом повторювалося через кожні вісім років. Під час свята царем здійснювався обряд роздачі іноземцям і громадянам муки і овочів, причому цар ударяв черевиком ляльку, яка повинна була змальовувати Харілу. Згодом перша з фійад, жриць Діоніса, відносила зображення Харіли до обриву, де шию ляльки перетягували шнуром і ховали на місці її передбачуваної могили. Плутарх не дає коментаря на цей обряд, в якому, мабуть, дано символічне зображення жнив. Харіла — добродійне божество жнив, проганяє голод, що змінюється урожаєм, при якому в’яжуть снопи і вимолочується хліб. По іншому переконанню, обряд належить до очисних і пов’язаний з культом Діоніса, на що вказує участь в обряді жриць Діоніса фійад.

Харіла. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

ГіадиНімфи, вважалися доньками Атланта і Океаніди Ефри, або Плейони. Коли їх брат, Гіант, загинув на полюванні, п’ять з них позбавили себе з горя життя і були обернені богами на зірки, під ім’ям Гіад.

Гіппогриф — міфічна істота, що є поєднанням коня і грифона. Казковий крилатий напівкінь-напівлев старогрецьких міфів.

Гіганти — дикі, велетенські і родинні богам істоти. Є 150 божествами, синами Геї-Землі, яка була запліднена краплями крові, що впали з відрізаних статевих органів Урану.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Грізна повелителька тіней, що володарює над душами померлих і над чудовиськами пекла, слухає разом з Аїдом прокльони людей і виконує їх (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня переконання в сенсі схилення на яку-небудь справу (за грецькою міфологією) — дізнатися

Володар морів (за грецькою міфологією) — дізнатися