Харікло. Міфологія Давньої Греції

Харікло. Міфологія Давньої Греції

Харікло (за грецькою міфологією) — донька Аполлона (за іншими джерелами, Перса або Океану), дружина Кентавра Хірона, мати Каріста і Окіррої. Серед інших Харікло брала участь в святкуванні одруження Пелея і Фетіди.

Харікло (за грецькою міфологією) — Німфа, супутниця і улюбленка Богині Афіни, дружина Евера, мати віщуна Тіресія. Коли Афіна засліпила Тіресія за те, що він побачив її наготу, Харікло вимолила у Богині для сина здатність розуміти пташині голоси і жезл, за допомогою якого він міг ходити як зрячий. Крім того, Богиня Афіна в утіху Харікло дарувала Тіресію дар пророцтва.

Харікло. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

ГамадріадиНімфи дерев, які на відміну від Дріад народжувалися разом з деревом і гинули разом з ним. Гамадріади інколи жили дуже довго, проте безсмертними не були.

Гарпії — доньки морського божества Тавманта і Океаніди Електри, число яких вагається від двох до п’яти. Зазвичай вони зображаються у вигляді огидних напівптахів-напівжінок. Навіть у їх іменах звучить буря: Аелла — «вітер», Аеллопа — «вихор», Подарга — «швидконога», Окіпета — «швидка», Келайно — «похмура».

Гекатонхейри (Сторукі) — багаторукі п’ятдесятиголові велетні, уособлення стихій.

Гесперіди — доньки Атласу і Геспериди, що мешкали на щасливих островах, по сусідству з Горгонами. У саду, де вони жили і який охоронявся драконом Ладоном, зростали золоті яблука.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богині і покровительки мистецтв і наук (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня помсти (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог підводного царства, вважався владикою Морів і океанів (за римською міфологією) — дізнатися

Польовий і лісовий Бог, заступник тих, що пасуться в лісі і в полі стад, володів даром пророцтва (за грецькою міфологією) — дізнатися