Харікл. Міфологія Давньої Греції

Харікл. Міфологія Давньої Греції

Харікл (в грецькій історії) — афінянин, син афінського живописця Аполлодора, прибічник демократії. Після святотатственного псування статуй Гермеса в 415 році до нашої ери, Харікл брав участь у створеній для розслідування цієї справи комісії. У 414—413 роках Харікл був стратегом і начальником флоту, що діяв біля берегів Пелопоннесу. Після падіння Афін в 404 році серед тридцяти тиранів управляв державою і разом з Критієм користувався великим впливом. Після повалення Тиранії тридцяти, серед інших, Харікл був змушений віддалитися у вигнання, але незабаром повернувся до Афін.

Харікл (в грецькій історії) — афінянин, зять Фокіона, один із прибічників скарбника Александра Македонського Гарпала. Коли останній, по смерті своєї коханки, гетери Піфоніки, захотів спорудити в пам’ять її мавзолей біля Афін, він доручив нагляд за спорудою Харікл, який отримав за роботу тридцять талантів. Зважаючи на неприязні стосунки, що існували у той час у афінян з македонянами, і боязнь, що золото Гарпала загрожує свободі міста, афіняни в 324 році до нашої ери притягнули Харікла до суду за прийняття від Гарпала грошей. Коли пізніше в 319 році Фокіон був звинувачений в державній зраді, Харікл утік із Афін і після закінчення слідства був заочно засуджений на смерть.

Харікл. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Бріарей — син Бога піднебіння Урану і богині землі Геї. Жахлива істота з п’ятдесятьма головами і сотнею рук, один із трьох братів Сторуких — учасників Титаномахії.

Василіск — в римській міфології жахливе чудовисько. Василіск зображався у вигляді чудовиська з тулубом жаби, хвостом змії і головою півня. Півнячий гребінь нагадував формою діадему, тому інколи Василіска називали царем змій.

Вепр Калідонський — люта і страшна дика тварина, породження Тифона і Єхидни. Вепр був народжений величезною свинею в містечку Кромміон, жителі якого після цього не наважувалися покидати свої будинки.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

В грецькій міфотворчості Богиня пам’ятідізнатися

Богині долі, природної необхідності, вічних і непорушних світових законів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество лихослів’я, буркотливості, кепкування і осуду (за грецькою міфологією) — дізнатися