Хаонія. Міфологія Давньої Греції

Хаонія. Міфологія Давньої Греції

Хаонія (у давнину) — північно-західна частина давнього Епіра. У Хаонії знаходилися міста Антігонія, Орік, Палест, Панорм, Онхесм, Бутрот, Адріанополь і Амантія. Хаони — в античні часи жителі Хаонії. З чотирнадцяти різних племен, що населяли давній Епір, найбільш значними були три: хаони, феспроти і молосси. Спочатку найважливішу роль грали хаони, яким, за словами Фукідіда, були підвладні і феспроти. Фукідід, який називає їх варварами, повідомляє, що за часів пелопонесскої війни в Xаонії царська влада була скасована і замість неї була заснована щорік змінювана влада в особі двох чоловіків із знатного, колишнього царського роду. Після закінчення пелопоннеської війни, молосські царі привласнили собі гегемонію над усіма епірськими племенами, не виключаючи і хаонів, які з того часу самостійної ролі більш не грали.

Хаонія. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Пан — польовий і лісовий Бог, заступник тих, що пасуться в лісі і в полі стад, володів дарма пророцтва, вважався сином вісника Гермеса і онуком Кроноса (Сатурну). У римлян йому відповідає Фавн.

Персефона — донька Зевса і Деметри (або Цецери), дружина Плутона (або Аїда), грізна повелителька тіней, що володарює над душами померлих і над чудовиськами пекла, слухає разом з Аїдом прокльони людей і виконує їх. У римській міфології їй відповідає Прозерпіна.

Піфо — Богиня переконання в сенсі схилення на яку-небудь справу.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Добродійні Богині, що втілюють радісний, добрий і вічно юний початок життя (за римською міфологією) — дізнатися

В римській міфології Богиня природи і полювання, вважалася уособленням місяцядізнатися

Вічно юний Бог плодоносних сил землі, рослинності, виноградарства і виноробства, відомий як «бог з бичачими рогами» (за грецькою міфологією) — дізнатися