Халкедон. Міфологія Давньої Греції

Халкедон. Міфологія Давньої Греції

Халкедон (Халкедонт) (за грецькою міфологією) — цар войовничого племені абантів на Евбеї, син Абанта, батько Елефенора. Під час нападу на Фіви Халкедон загинув від руки Амфітріона.

Халкедон (за грецькою міфологією) — один із Меропідів з острова Кос, що поранив Геракла, коли той повертався додому після розграбування Трої.

Халкедон (у давнину) — мегарська колонія на березі Пропонтіди (Мармурового моря), при вході в Боспорський пролив. Віфінський цар Нікомед в 140 році до нашої ери при заснуванні міста Нікомедії вигнав із Халкедона велику частину мешканців, але пізніше місто було відновлене в колишньому значенні римлянами. При християнських імператорах Халкедон був столицею Віфінії, при Галерії він був зруйнований північною ордою, але знову відновлений при Валенті під ім’ям Юстініанеї. Нині на місці давнього Халкедона знаходиться турецька фортеця Кодікіой. Передмістя Халкедона, Хрісополь, лежало на тому місці, де тепер Скутарі. Тут працював св. Максим Висповідальник. Не дивлячись на близькість столиці, Халкедон вважався великим містом до часів імператора Юстиніана і грав велику роль в церковній історії. У 403 році тут відбувся незаконний собор із тридцяти обласних єпископів, що засудив Іоанна Златоуста на вигнання. Зустріч єпископів називається «Собором під дубом», тому що він відбувався в передмісті Халкедона, біля маленької церкви, під дубом.

Халкедон. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Грифон — напіворел-напівлев, з довгим зміїним хвостом. Образ грифона об’єднує символіку орла (швидкість) і лева (сила, відвага). Поєднання двох найголовніших сонячних тварин вказує на загальний сприятливий характер істоти — грифон втілює Сонце, силу, пильність, відплату.

Дріади — божества дерев, мешканки лісів і гаїв. За віруваннями греків, Дріади — доньки Зевса і дерев, жили і вмирали разом з деревом.

Емпуса — демонічна істота з ослячими ногами, чудовисько з оточення Гекати, що нагадує багатьма рисами вампіра, що висмоктує ночами кров у сплячої людини.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня ранішньої зорі. Давні греки іменували її рум’яною зорею, рожевоперстою богинею Еос (за римською міфологією) — дізнатися

Бог царства мертвих, а також само царство (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог-стріловержець, Бог передбачень і оракулів, світлоносний заступник мистецтв (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог війни, син Зевса і Гери (за грецькою міфологією) — дізнатися