Халкіда. Міфологія Давньої Греції

Халкіда. Міфологія Давньої Греції

Халкіда (у давнину) — найважливіше місто на західному березі острова Евбея, в протоці Евріна, що відділяла Евбею від Беотії. Належала до важливих грецьких торгівельних міст завдяки своєму розташуванню. У VIII столітті до нашої ери вихідці з Халкіди, між іншим, колонізували острови Скіаф, Пепарет, Ікос, згодом півострів Халкідіку з багаточисельними містами, серед яких особливо вирізнявся Олінф. Халкіді в VIII столітті довелось постійно воювати з сусіднім містом Еретрією, причому яблуком розбрату слугувала родюча Лелантська рівнина. До цієї війни мало-помалу була залучена майже вся Греція. Війна скінчилась у середині VII столітті перемогою Халкіди над Еретрією. У VI столітті Халкіда разом із Спартою і Беотією вторглись до Аттики. Проте афіняни розбили своїх ворогів, переправились до Халкіду і відняли у неї Лелантську долину, де після цього оселилось 4000 аттичних клерухів. У 490 році при появі персів клерухи повернулись до Аттики. Стосунки між Халкідою і Афінами після цього зміцнились, оскільки афіняни послали їм на допомогу двадцять кораблів, а халкідянці взяли участь у битвах з персами, особливо в битві при Платеях. Халкіда згодом належала до автономних членів першого афінського морського союзу. Халкідяни спробували у 446 році до нашої ери відмежуватись від Афін, але були за це перетворені на прямих підданих афінян.

Халкіда. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Астерія — донька Титана Коя і Феби, яка рятуючись від переслідувань Зевса, обернулася на перепелицю. За іншим переказом, кинулася в Егейське море й перетворилася на острів Делос.

Астрей (зоряний) — божество зоряного піднебесся. Гесіод вважав Астрея Титаном другого покоління, сином Крія і Еврібеї, чоловіком Еос, батьком вітрів Борея, Нота, Зефіру і Евра.

АтлантТитанід, син Титану Япета і Океаніди Клімени. Він підтримував небесне зведення поблизу саду Гесперід в покарання за участь у битві із Зевсом на стороні Титанів.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Тіхе (Тіха, Тюхе) — грецька Богиня випадку і долі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Харити — грецькі Богині краси і витонченості. У римській міфології їм відповідають… дізнатися

Еос — грецька Богиня ранішньої зорі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Еринії — грецькі Богині помсти. У римській міфології їм відповідають… дізнатися