Грецька богиня Хлориду — Богиня рослинності. Міфологія Давньої Греції

Грецька богиня Хлориду — Богиня рослинності. Міфологія Давньої Греції

Хлориду (за грецькою міфологією) — Богиня рослинності, донька Персефони, дружина Посейдона. У куксі вона зіставлялася з Богинею Лето і згодом навіть ототожнювана з нею. У Героїчній генеалогії Хлориду вважається донькою Тіресія і матір’ю Нестора.

Хлориду (за грецькою міфологією) — старша донька Ніоби і Амфіона, яку в юності звали Мелібея. Єдина зі всіх дітей Ніоби, що залишилася в живих, оскільки розсудливо вознесла молитву до Лето. Побачивши гнів Артеміди, вона так зблідла від переляку, що прізвисько Хлориду збереглося за нею на все життя. Згідно викладу Аполлодора, Хлориду вийшла заміж за царя Пілоса Нелея і народила йому доньку Перо і синів: Тавра, Астерія, Пілаона, Деїмаха, Еврібія, Епідая, Радію, Еврімена, Евагора, Аластора, Нестора і Періклімена.

Хлориду (за грецькою міфологією) — Німфа, мати віщуна Мопса, якого Хлориду народила від лапіфа Ампіка, за іншою версією від Аполлона.

Хлориду (за грецькою міфологією) — Богиня квітів, кохана Зевса, мати Карпоса. Римським аналогом Хлориди є Богиня весни і квітів Флора.

Грецька богиня Хлориду — Богиня рослинності. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Арес — Бог війни, син Зевса і Гери. У ранніх міфах народження Ареса сталося без участі батька від дотику Гери до чарівної квітки. У пізніших міфах Арес виступав як син Зевса.

Артеміда — Богиня полювання. Донька Зевса і Лети, сестра Аполлона. Вона дає світло і життя, вона богиня пологів і богиня-годувальниця; супроводжувана лісовими Німфами, полює по лісах і горах, охороняє стада і дичину. Вона ніколи не підкорялася силі коханя, і, як Аполлон, не знає шлюбу. У римській міфології їй відповідає Діана.

Асклепій (за грецькою міфологією) — Бог лікування, син Аполлона і Німфи Короніди (за іншою версією — Арсіної, доньки Левкіппа), яку Аполлон вбив за зраду.

Афіна — Богиня розуму, війни, наук і мистецтв. Донька Зевса, що не мала матері. Гефест розітнув сокирою голову Зевса, і з голови вискочила Афіна у повному озброєнні. Вона є уособленням розсудливості Зевса. У римській міфології їй відповідає Мінерва.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Персефона — грецька Богиня родючості і царства мертвих. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Посейдон — грецький Бог морів. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Селена — грецька Богиня місяця. У римській міфології їй відповідає… дізнатися