Химера. Міфологія Давньої Греції

Химера. Міфологія Давньої Греції

Химера (за грецькою міфологією) — трьохголове чудовисько. Химерою називали дитя Єхидни і Тифона. Це чудовисько мало три голови: одна була левова, друга — козина, зростала на спині, а третьою — зміїною — закінчувався хвіст істоти. Передня частина тулуба у Химери була левовою, а задня — козиною. З пащі чудовиська виривався вогонь, яким воно знищувало будинки і посіви мешканців Лікії. Вважалося, що Химера мешкала у важкодоступних горах віддаленої лікійської провінції. Жодна людина не наважувалася наблизитись до її житла, оточеного тушами обезголовлених тварин, що розкладаються. Цар Лікії кілька разів посилав війська для знищення Химери, але жоден воїн не повернувся живим. Син царя Коринфа Беллерофонт, осідлавши Пегаса, підлетів до лігва чудовиська і побачив на землі істоту розміром з коня, яка вивергала полум’я і загрозливо гарчала так, що повітря довкола стрясалося. Знявши з плеча лук, Беллерофонт випустив у Химеру усі стріли і зміг знищити грізного ворога. Після цього він спустився в долину, відрубав у Химери голови і доставив одну із них царю Лікії.

Міфологія Давньої ГреціїХимера (Гюстав Моро, 1862)

Міфологія Давньої ГреціїСфінкс і Химера (Джон Сингер Сарджент, 1921)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Химера. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Гіпнос — Бог сну. За Гесіодом — породження Нікти. Живе в Тартар поряд із братом-близнюком Танатосом, але на відміну від нього, Гіпнос м’якосердий і доброзичливий.

Гібріс — Богиня, уособлення згубної самовпевненості, нахабства і непомірної гордині.

Гіменей — божество шлюбу, власне уособлений шлюбний гімн. Гіменей вважався сином Аполлона і однією із Муз. Розповіді про його походження і зв’язки з різними міфічними особами суперечливі.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Музи — грецькі покровительки наук, поезії і мистецтв. У римській міфології їм відповідають… дізнатися

Ніка (Ніке) — грецька Богиня перемоги. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Пан — грецький Бог лісів, мисливців і пастухів, усієї природи. У римській міфології йому відповідає… дізнатися