Гілл. Міфологія Давньої Греції

Гілл. Міфологія Давньої Греції

Гілл (за грецькою міфологією) — син Геракла і Деяніри (за іншими версіями, лідійської царівни Омфали або Німфи Мелісси), один з Гераклідів. Вмираючи, Геракл звелів сину засвататись до Іоли, доньки ехалійського царя. Після смерті батька, Гілл з іншими братами, переслідуваний Еврісфеєм, знайшов притулок в Афінах у Тесея. Гілл став ватажком Гераклідів, розбив Еврісфея за допомогою афінян, але через три роки, під час свого походу до Пелопоннесу, Гілл загинув у поєдинку із аркадським царем Ехемом.
Геракліди, за грецькою міфологією, нащадки Геракла. Переважно цим ім’ям позначають в історії рід Гілла, що прийшов на Пелопоннес разом із дорянами, аби повернути собі землі, які колись належали його міфічному родоначальнику — Гераклу. За розповідями греків, незабаром після смерті Геракла, його сини, старшим із яких був Гілл, піддались переслідуванню з боку Еврісфея. Тоді вони залишили Трахін, за іншими — Аргос і Мікени, де, за переказами, Геракл царював останнім часом, і шукали притулок в Афінах у Тесея. Еврісфей переслідував втікачів з військом, але біля Скіронських скель загинув від руки Гілла або Іолая. Геракліди намагались повернутись до Пелопоннес, але, перелякані чумою, що лютувала там у той час, подалися через Афіни у Фессалію, де Егімій надав Гіллу третю частину свого царства. Після трьох років Геракліди, згідно вказівці дельфійського оракула, що наказав їм почекати третій плід і вторгнутися до Пелопоннес через морську теснину, рушили із загоном дорян через перешийок (за десять років до троянської війни), але мали невдачу і сам Гілл загинув на кордоні Коринфа і Мегари у поєдинку із аркадським царем Ехемом, союзником Атрея. До поєдинку Геракліди дали обітницю, що якщо Гілл програє, вони не відновлять протягом ста років нападу на Пелопоннес. Син Гілла Кіладей і син останнього Арістомах, що намагалися відновити напад, загинули в боротьбі з Тісаменом, сином Ореста. Тоді, нарешті, оракул розтлумачив синам Арістомаха Темену, Кресфонту і Арістодему свій колишній вислів в тому сенсі, що «третій плід» означає третій напад, а «морська тіснина» — затока Коринфа. Коли їх нова спроба не вдалась і Арістодем за образу оракула був вбитий блискавкою, оракул порадив їм узяти собі триокого вождя. Вони обрали ватажком етолійського царя Оксіла, який був однооким і зустрівся їм верхи на коні. Переправилися біля Навпакти через затоку, перемогли Тісамена і розділили між собою його володіння: Темен отримав Аргос, Кресфонт — Мессенію, сини Арістодема, Прокл і Еврісфен — Лакедемон. Оксілу віддали Еліду. Інший нащадок Геракла, Алст, отримав Коринф. У цій розповіді помітно прагнення надати завоюванню Пелопоннесу легальний вигляд, як повернення Гераклідами їх законної власності. Назва дорійської філи Гіллів, ймовірно, слугувала первинним приводом для утворення цієї розповіді. У Лаконії Геракліди царювали до 221 року до нашої ери. У інших місцях вони зникли набагато раніше. Македонські царі також мали свій рід від Тімена і бажали довести своє еллінське походження на відміну від своїх варварів-підданих. Лідійська династія Гераклідів дала від себе царя Ассирії Сандона, званого у греків Гераклом. Деякі римські сім’ї, наприклад, Фабії, також вважали себе нащадками Гераклідів.

Гілл. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Рея — в античній міфології грецька Богиня, одна із Титанід, донька Урану і Геї, дружина Кроноса. Культ Реї вважався одним із древніх, але був мало поширений у Греції.

Сатурн (за римською міфологією) — одвічний давньоримський бог, культ якого був одним із найпоширеніших в Італії. Відповідає грецькому Кроносу.

Стікс — старша донька Океана і Тефіди, божество однойменної річки у царстві мертвих, уособлення первісного жаху і мороку.

Селена — одне із божеств, відоме також під ім’ям Мене. Селена, в грецькій міфології уособлення місяця, донька Гіперіона і Титаніди Теї, сестра Геліоса і Еос.

 

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Геба — грецька Богиня юності. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Гера — грецька цариця Богів. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Гермес — грецький Бог торгівлі і спритності. У римській міфології йому відповідає… дізнатися