Гілас. Міфологія Давньої Греції

Гілас. Міфологія Давньої Греції

Гілас (за грецькою міфологією) — чарівний син царя дріопів Феодаманта і Німфи Менодіки. Геракл, перемігши і вбивши царя дріопів, захопив Гіласа, який став його улюбленцем, зброєносцем і супутником у Поході аргонавтів. Під час стоянки корабля «Арго» в Місії на острові Кеос, Гілас зійшов на берег Пропонтіди аби зачерпнути води у джерелі. Але Німфи джерела, захоплені красою хлопці, викрали його (Аполлодор). Полонені красою Гіласа, Наяди затягли його в пучину. З плачем Геракл розшукував усюди свого улюбленця, навіть після того як корабель «Арго» залишивши їх, продовжив свою дорогу. Із-за пошуків Гіласа і його втрати, Геракл вирішив припинити свою участь у Поході аргонавтів. Мешканці Ліоса щорік влаштовували свято, під час якого вони вирушали в гори і викликали Гіласа, вигукуючи його ім’я, і як би повторюючи крики і скарги Геракла. Жрець приносив у джерело жертви і тричі звав Гіласа і луна відповідала йому. Можливо, Гілас спочатку був місцевим Богом рослинності, якого скорботними криками викликали елліни, що почитали його («Нуlа», «Нуlа», (звідси походження імені)) (Вергілій). Оповідями неодноразово користувалися грецькі і римські поети.

Гілас. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Мнемозіна — Богиня пам’яті, донька Урану і Геї, Титаніда. Мати Муз, яких вона народила від Зевса. За числом дев’яти ночей, які Мнемозіна подарувала Зевсові, і Муз було дев’ять.

Тейя (Тея, Фейя)Титаніда, старша донька Урану і Геї, сестра і дружина Гіперіона, мати Геліоса (Сонця), Еос (ранішньої зорі) і Селени (місяці). По Ксенагору, народила від Океана керкопів Кандула і Атланти.

Тефіда (Тетія, Тіфія, Тефія, Тетіс)Титаніда, одне із прадавніх божеств в грецькій міфології. Це донька Геї і Урану і чоловіка брата Океану, з яким вона мала 3000 доньок, — Океанід і 3000 синів —річкових потоків. Її діти: річкові божества Іннах і Ахелон, а також Ладон, бог річки в Аркадії.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Афіна — грецька Богиня мудрості і справедливої війни. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Афродіта — грецька Богиня любові і краси. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Борей — грецький Бог північного вітра. У римській міфології йому відповідає… дізнатися