Гідра Лернейська. Міфологія Давньої Греції

Гідра Лернейська. Міфологія Давньої Греції

Гідра Лернейська (за грецькою міфологією) — жахлива дев’ятиголова змія із собачим тулубом, народжена Єхидною від Тифона (Гесіод). Чудовисько мешкало у болоті біля містечка Лерни, неподалік від Аргоса. Гідру вважали непереможною, оскільки із відрубаної голови у неї зростали дві нові. Цар Тиринфа і Мікен Еврісфей відправив Геракла із завданням вбити Лернейську Гідру. За допомогою свого племінника Іолая (за іншою версією брата) Геракл зміг здолати люту Гідру — хлопець Іолай припікав обезголовлені шиї Гідри головешкою, що тліла (Аполлодор). Розрубавши тулуб Гідри, Геракл змочив вістря своїх стріл у її смертоносній жовчі, так аби рани, що наносяться ними, ставали смертельними. Проте, цей подвиг Героя не був визнаний Еврісфеєм, оскільки Гераклу допомагав племінник. Лерна — містечко в Арголіді, або джерело, або болото, відомі завдяки міфу про Гідру, вбиту Гераклом. У 5 кілометрах від Аргоса, на честь Деметри відбувались Лернейські таїнства, що було наслідуванням відомим Елевсініям. Там же було розташовано озеро Алкіонія, що вважалося бездонним, біля якого відбувались нічні містерії на честь Діоніса.

Міфологія Давньої ГреціїГеркулес бореться з Лернейской Гідрою
(Франсиско де Сурбаран, 1634)

Міфологія Давньої ГреціїГеркулес перемагає гідру (Гвідо Рені, 1620)

Міфологія Давньої ГреціїГеркулес і Гідра
(Франц фон Штук, 1915)

Міфологія Давньої ГреціїГеркулес і Гідра Лернейська (Гюстав Моро, 1876)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Гідра Лернейська. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

КойТитан, син Урану і Геї, брат і муж Титаніди Феби, що народила Лето і Астерію. Брав участь в Титаномахії і був разом з братами скинутий Зевсом в Тартар.

Крій (Кріос) — в старогрецькій міфології один із Титанів, син Урану і Геї, чоловік доньки Понта Еврібії. Був повержений під час Титаномахії і скинутий в Тартар.

Кронос — син бога піднебіння Урану і богині землі Геї. Він піддався на домовленості матері і оскопив свого батька Урана, щоб припинити безкінечні народження його дітей.

Океан — прадавній бог водної стихії, прабатько богів морів, річок, струмків і джерел. Титан, син Урану і Геї. Від нього походить численне покоління водяних божеств, що склали особливий водний Олімп.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Аїд — грецький Бог царства мертвих. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Арес — грецький Бог війни. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Артеміда — грецька Богиня полювання. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Асклепій — грецький Бог лікування. У римській міфології йому відповідає… дізнатися