Гіакінф. Міфологія Давньої Греції

Гіакінф. Міфологія Давньої Греції

Гіакінф (Гіацинт) (за грецькою міфологією) — син спартанського царя Амікла, правнук Зевса (Аполлодор). Хлопець незвичайної краси, улюбленець Аполлона і Зефіра (або Борея). Коли одного дня Аполлон навчав Гіакінфа метанню диска, Зефір, із ревнощів, спрямував кинутий Аполлоном диск у голову Гіакінфа і той помер. З його крові Аполлон зробив квітку. На честь Аполлона і Гіакінфа справляли в Аміклах, в Лаконії, триденні свята Hyakinthia, що існували і в часи Римської імперії.

Гіакінф (за грецькою міфологією) — син Пієра і Музи Кліо, був улюбленцем Аполлона і Фаміріса, фракійським співцем.

Гіакінф (у давнину) — спартанець, батько Анфеїди, Еглеїди, Аїтеї і Орфеї, яких він привіз до Афін і приніс у жертву на могилі Кіклопа Гереста, коли в Афінах почався мор. Принесення жертви не мала дії, і оракул звелів афінянам понести кару, яку покладе на них цар Криту Мінос.


Гіакінф. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Цербер — дитя Єхидни. Трьохголовий пес, на шиї якого рухаються з шипінням змії, і замість хвоста у нього отруйна змія. Служить Аїду (богові Царства мертвих), стоїть і охороняє його вхід. Стежив за тим щоб ніхто не вийшов з підземного царства мертвих, адже з царства мертвих немає повернення.

Гіперіон (дуже високий) — Титан, син Урану і Геї, чоловік своєї сестри Тейї, батько Геліоса, Селени і Еос. Гіперіон — «сяючий» бог, що буквально «йде вгорі», тобто, по піднебессю.

Іапет (Япет)Титан, син Урану і Геї, чоловік Океаніди Клімени (або Океаніди Асії), яка народила йому Атланта, Менетія, Прометея і Епіметея. Іапет — учасник Титаномахії; був скинутий Зевсом в Тартар, поділивши долю братів. Є прародителем людського роду.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Аврора — римська Богиня ранішньої зорі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Фурії — римські Богині помсти. У грецькій міфології їм відповідають… дізнатися

Амур, Купідон — римський Бог любові. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися