Гомер. Міфологія Давньої Греції

Гомер. Міфологія Давньої Греції

Гомер — великий старогрецький поет. «Іліада» і «Одіссея» Гомера щось набагато значніше, серйозне і складне для багатьох подальших поколінь. Поеми Гомера поєднували в собі все, чому вірував давній еллін і чим він керувався як ідеалом в своїх життєвих стосунках і в думках про сьогодення і минуле. Це — релігія, філософія, етика, історія, життєпис давніх еллінів, які ще не знали розділення областей свідомості і відчуття і незнайомих з іншими методами вираження і задоволення релігійних, історичних і інших потреб. Поет, подібний до творця «Іліади» або «Одіссеї», дивився на себе як на правдивого вчителя і провісника тих знань і правил поведінки, яка йому самому і слухачам його здавалися найбільш вірними і придатними для життя. Свою натхненну мову поет вважав голосом самих божеств.
Основу поем складали багаточисельні гімни-билини народних співців, а також власні спостереження, роздуми і виношені в душі образи і положення. Але у все це поет свято вірував. Вірували і його слухачі. Давній поет, вірний служник муз, направляв сили розуму і фантазії не на те, аби твори його були тісно, до найдрібніших подробиць, погоджені у всіх своїх частинах, а на те, аби повідомити слухачам (чи за переказами, із слів свідків, або по особистому досвіду) найбільш вірні уявлення про події і предмети гідні уваги. Керувати тут нашими поняттями про поезію — означає мати сумнів у достовірності або старовині таких віршів і частин поем, які були особливо важливі і для давнього поета, і для його публіки. Незаперечним є той факт, що, починаючи з перших років VIII століття і до нашого часу, «Іліада» і «Одіссея» є предметом захоплення і захватів або засудження і критики як твори цілісні, створені одним або найбільше двома геніальними поетами.

Гомер. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Тифон — могутнє чудовисько, породжене Геєю, уособлення вогненних сил землі і її випарів, з їх руйнівними діями. Тифон був народжений Геєю і Тартар, зображувався як істота із сотнею драконівських голів, з людським тулубом, покритим пір’ям; замість ніг у чудовиська були зміїні кільця.

Харібда — чудовисько, що мешкає у вузькій протоці під скелею, на якій зростає смоковниця. Чудовисько у вигляді страшного виру. Тричі в день Харібда заковтує чорну воду, а потім її викидає. З водою вона може ковтати і цілі кораблі разом з моряками.

Химера — трьохголове чудовисько, дитя Єхидни і Тифона. Це чудовисько мало три голови: одна була левова, друга — козина, зростала на спині, а третьою — зміїною — закінчувався хвіст істоти.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Діана — римська Богиня місяця. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Фортуна — римська Богиня випадку і долі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Грації — римські Богині краси і витонченості. У грецькій міфології їм відповідають … дізнатися