Гіпподамія. Міфологія Давньої Греції

Гіпподамія. Міфологія Давньої Греції

Гіпподамія (Іпподамія) (за грецькою міфологією) — донька Еномая, царя Пізи в Еліді, який загинув під час кінного змагання з Пелопом, що змагався за руку Гіпподамії. Еномаю було передбачено, що його настигне смерть, якщо він одружить Гіпподамію, а тому він, володіючи якнайшвидшими кіньми і надзвичайно майстерним візником Міртілом, змагався із женихами на колісницях, на величезній відстані від Олімпії до перешийка Коринфа, причому переможених вбивав. Тринадцять женихів Гіпподамії таким чином загинули. Пелоп, син лідійського царя Тантала, теж засватався до доньки Еномая, але знаючи долю своїх попередників, звернувся з гарячим благанням до Посейдона, який дав йому золоту колісницю і крилатих коней. Інша оповідь говорить, що він досяг перемоги над Еномаєм завдяки закоханої у нього Гіпподамії, яка вмовила Міртіла перевернути колісницю. Після трауру Гіпподамія стала дружиною Пелопа і народила йому багато дітей: Атрея, Фієста, Пітфея, Алкатоя, Копрея, Скірона, Плейстена, Лісідіку, Астідамію, Еврідіку і Нікіппу. Одного дня Гіпподамія вмовила Атрея і Фієста вбити їх звідного брата Хрісіппа, якого батько любив більше за усіх інших дітей. Пелоп вигнав за це своїх синів-вбивць, які втекли до Арголіди. За Павсанієм, вигнана за вбивство Хрісіппа з царства Пелопа, Гіпподамія померла в місті Мідея у Арголіді, але згодом її прах був перенесений до Олімпії, де вона мала святилище (Павсаній).

Гіпподамія (за грецькою міфологією) — дружина царя лапіфів Піріфоя, із-за якої виникла битва між лапіфами і Кентаврами (Гомер). Піріфой, син Зевса (або Іксіона) і Дії, друг Тесея, якому допомагав у викраданні Єлени. Тесей, у свою чергу, вирішив допомогти Піріфою у викраданні Персефони. За це обидва були покарані тим, що приросли до скелі у підземному царстві. Тесея звільнив Геракл, а Піріфой повинен був назавжди залишитись у такому положенні.

Гіпподамія (за грецькою міфологією) — дружина Автоноя.

Гіпподамія. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Сфінкс — чудовисько, породжене Тифоном і Єхидною, демон-душитель в образі напівжінки, напівлева з крилами птаха. Він уособлення неминучої долі і нелюдської муки.

Сцілла — донька Гекати (богиня ночі) чудовисько із шістьма головами, з трьома рядами зубів в кожній, з дванадцятьма ногами. Мешкала в Сіцілійській протоці навпроти іншого чудовиська Харібди. Прохід був надзвичайно небезпечний для мореплавців, оскільки Сцілла пожирала майже усіх мореплавців.

Тельхіни — вулканічні божества морської глибини, що почиталися на Родосі як супутники Посейдона. Тельхінів у древніх греків зображали собакоголовимі і ласторукими чаклунами.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Фавн — римський Бог лісів, мисливців і пастухів, усієї природи. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Прозерпіна — римська Богиня родючості і царства мертвих. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Посейдон — римський Бог морів. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися