Гіпокамп. Міфологія Давньої Греції

Гіпокамп. Міфологія Давньої Греції

Гіпокамп (за грецькою міфологією) — нечувана морська тварина, що має вигляд коня і закінчується риб’ячим хвостом. За іншими версіями міфів, Гіпокамп — це морська істота у вигляді морського коника з ногами і тілом коня, що закінчувалось зміїним або риб’ячим хвостом, і перетинчастими лапами на передніх ногах. У скульптурних групах пам’ятників і у витворах образотворчого мистецтва Гіпокампів зображують запряженими у колісниці морських божеств, або несуть їх на своїх хребтах (наприклад, на відомому фризі, що змальовує весілля Посейдона і Амфітріти, що знаходиться у Мюнхені).

Гіпокамп. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Поліфем — син Посейдона і морської Німфи Тооси. Одноокий велетень-Циклоп жив на Сицилії. Відомий міф про любов Поліфема до Німфи Галатеї, а також міф про пригоди супутників Одіссея в гостях в Поліфема.

Сатири — духи лісів, демони родючості, що разом із Силенами входили у свиту Діоніса, в куксі якого вони грали вирішальну роль. Ці ласі до вина створення бородаті, покриті шерстю, довговолосі, з ріжками, або кінськими вухами, хвостами і копитами; проте торс і голова у них людські. Хитрі, задиристі і хтиві, Сатири пустували в лісах, ганялися за Німфами і Менадамі, владнували злі каверзи людям.

Стімфалійські птахи — міфічні птахи, що мешкали біля озера Стімфала в Аркадії. Вони мали мідні дзьоби і крила, а гострим пір’ям вбивали людей, наче стрілами з лука. Живились людським м’ясом.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Парки — римські Богині людської долі. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Камени — римські покровительки наук, поезії і мистецтв. У грецькій міфології їм відповідають … дізнатися

Вікторія — римська Богиня перемоги. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися