Гесперіди. Міфологія Давньої Греції

Гесперіди. Міфологія Давньої Греції

Гесперіди (за грецькою міфологією) — доньки Атласу і Гесперіди, що мешкали на Островах блаженства, поряд з Горгонамі. У саду, де вони жили і який охоронявся драконом Ладоном, зростали золоті яблука — весільний дарунок, піднесений Геєю Гері. Дістати ці яблука було дванадцятим подвигом Геракла. Пізніші письменники переносять Гесперід у країну Гіперборея, а оповідь про яблука вказує на східне походження.
За Аполлодором Гесперідами називали чотирьох сестер: Еглу, Еріфію, Гесперу і Аретусу. У Гесіоді, дві останні об’єднані під ім’ям Гесперетуса, а самі Гесперіди є доньками Нікти. За Діодором — доньки Форкіса і Кето, хранительки золотих яблук у саду Гесперід. Діодор же оповідає, що Геракл врятував їх від посягань Бусіріса.

Міфологія Давньої ГреціїСад Гесперид (Едвард Коулі Берн-Джонс, 1870—1877)

Міфологія Давньої ГреціїАтлас і Гесперіди
(Джон Сингер Сарджент, 1922—1925)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Гесперіди. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Пігмеї — казковий народ карликів, що живе в Лівії або в Малій Азії. Розміром пігмеї були від мурашки до мавпи. У Страбона вони перераховуються разом з напівпсами, великоголовими, гніздовухими, безвусими, безносими, одноокими і крючкопалими.

Піфон — жахливий змій, породження Геї і Тартар. Піфон спустошував околиці Дельф і вартував древньо прорицалище Геї і Феміди в Дельфах. Аполлон, вбивши Піфона, заснував на місці древнього прорицалища храм і заснував Піфійські ігри.

Плеяди — сім доньок Титана Атланта і Океаніди Плейони. Найбільш яскраві з них носять імена Атлантид, подруг Артеміди: Алкіона, Келено, Майя, Меропа, Стеропа, Тайгета, Електра.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бахус, Либер — римський Бог виноградарства і виноробства. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Юпітер — римський верховний Бог. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Фавоній — римський Бог бог західного вітру. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Сатурн — римський Бог часу. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися