Герса. Міфологія Давньої Греції

Герса. Міфологія Давньої Греції

Герса (за грецькою міфологією) — донька засновника і першого царя Афінської держави Кекропа, народженого, за переказами, аттичною землею, сестра Агравли і Пандроси. Герса разом із сестрами отримала на зберігання від Афіни скриньку із захованим там немовлям Еріхтонієм, якого народила Земля від сім’я Гефеста. Не дивлячись на заборону Богині Афіни, сестри відкрили скриньку і в жаху побачили там дитя, частина тулуба якого була зміїною. У божевіллі, насланому Афіною, сестри кинулись з Акрополісу і загинули.
Герса вважалася Богинею роси і її свято називалося Аррефорій.

Герса. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Німфи — божества природи, її цілющих і родючих сил в образі прекрасних дівчат. Розрізняють Німф водних (Нереїди, Наяди), озер і боліт (лімнади), гір (орестіади), гаїв (альсеїди), дерев (Дріади, Гамадріади) і так далі. Німфи — володарки древньої мудрості, таємниць життя і смерті, лікарки і пророки, від шлюбу з богами народжували Героїв і віщунів.

ОкеанідиНімфи, доньки Океану і Тефіди. Древній Титан Океан породив три тисячі доньок — Океанід і стільки ж синів — річкових потоків. Вони сполучалися з людським родом і були виховательками молодого покоління.

Орф — жахливий двоголовий пес Геріона, породження Тифона і Єхидни, брат Кербера. Від Орфа його мати Єхидна народила напівжінку-напівзмію Сфінкс. За іншими джерелами від протиприродного зв’язку Орфа з власною матір’ю народився Немейський Лев.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Аквілон — римський Бог північного вітра. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Ювента — римська Богиня юності. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Юнона — римська цариця Богів. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Меркурій — римський Бог торгівлі і спритності. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися