Герофіла. Міфологія Давньої Греції

  Герофіла. Міфологія Давньої Греції

  Герофіла (за грецькою міфологією) — жриця Аполлона, ясновидиця. Народилася в околицях Трої, матір’ю її була Німфа гори Іди, а батьком — смертний пастух Тоодорос. Аполлон запропонував їй все, що вона побажає, якщо стане його коханкою. Вона отримала від нього дар пророцтва і стільки років життя, скільки порошинок в купці виметеного нею сміття, яких там виявилася тисяча. Проте вона забула про вічну юність і тому більшу частину свого довгого життя була старою. З роками Герофіла настільки висохла, що жила в пляшці, що звисала із стелі в її печери. І коли діти запитували її, чого вона бажає, вона коротко відповідала: «Смерті».
  За Павсанієм, у себе на батьківщині вона передбачила, що жінка із Спарти стане причиною загибелі Трої, і зажадала, аби Гекуба вбила народженого нею Паріса. За Овідієм, в Італії Герофіла протегувала Енею, що втік із зруйнованої Трої: попередила його про біди, допомогла йому спуститись у підземне царство, аби побачити померлого батька, і передбачила велике майбутнє заснованому ним місту. Герофілу інколи ототожнюють з Кумською або Еретрійською сивілою.

  Герофіла. Міфологія Давньої Греції

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Мойри — богині долі. У уявленнях греків Мойра-доля кожного втілюється в якомусь матеріальному предметі — фетиші, носієві життєвих сил.

  Музи — богині і покровительки мистецтв і наук. Музи вважалися доньками Зевса і богині пам’яті Мнемозіни. Їх імена пов’язані із співом і танцями. Цим богиням поклонялися вчені мужі і діячі мистецтва Древньої Греції.

  Немейський лев — породження Тифона і Єхидни, страхітливий хижак, який спустошував арголідську долину. Тіло було невразливе до будь-яких ударів. Він нападав на мешканців Арголіди і нищив їхні отари.


  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  Ескулап — римський Бог лікування. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

  Мінерва — римська Богиня мудрості і справедливої війни. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

  Венера — римська Богиня любові і краси. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

  Комментарии закрыты.