Гермафродит. Міфологія Давньої Греції

Гермафродит. Міфологія Давньої Греції

Гермафродит (за грецькою міфологією) — син Гермеса і Афродіти, який виховувався Наядами на горі Іда у Фрігії. Цей златокудрий хлопець надзвичайної краси, купаючись у водах джерела, збудив пристрасне кохання Салмакіди (Німфи цього ключа). Але її благання про взаємність не знайшло відгуку і невтішна Німфа попрохала Богів про вічне єднання з коханим. І Боги злили Німфу і Гермафродита в єдину двостатеву істота. Платон у «Діалогах» розповідає, що Боги спочатку створили людину у вигляді сфери, з’єднавши два тіла і дві статі. Це вказує, до якої міри він підпорядкував реальність символу і концептуальність зразка і як у типово грецькій манері він дозволив смертним прийняти такі якості, як гермафродитизм, який зазвичай розглядався як властивість виключно первісних Богів. Також, згідно Платону, існували гермафродити (або андрогіни), які мали у собі дві особи: чотири ноги і чотири руки і були покарані Зевсом за гордість і розрубані продовж, і з того часу люди приречені були шукати свою другу половину.

Міфологія Давньої ГреціїСплячий Гермафродит
(римська копія з грецького оригіналу
III—II ст. до н.е., Ермітаж)

Гермафродит. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Лапіфи — напівміфічне-напівісторичне плем’я. Зв’язок цього племені з географічними іменами вказують на те, що лапіфи були не просто велетнями, створеними народною фантазією, але частково й історичним плем’ям.

Медуза — одна із сестер Горгон. У еллінській міфології вони представлялися у вигляді крилатих істот з невідповідно великою головою, висунутим язиком, вискаленими зубами і часто із зміями на голові або тулубі.

Мінотавр — чудовисько з тілом людини і головою бика, що жило в лабіринті на острові Крит. Мінотавр, справжнє ім’я якого було Астерій, народився від Пасіфаї, дружини Міноса. Його батьком був бик, що вийшов з моря, а за іншою версією — Посейдон.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Плутон — римський Бог царства мертвих. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Марс — римський Бог війни. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Діана — римська Богиня полювання. У грецькій міфології їй відповідає … дізнатися