Грецький бог Гефест — Бог вогню, заступник ковальського ремесла. Міфологія Давньої Греції

Грецький бог Гефест — Бог вогню, заступник ковальського ремесла. Міфологія Давньої Греції

Гефест (за грецькою міфологією) — Бог вогню, заступник ковальського ремесла. Син Зевса і Гери, за іншими оповідями, однієї лише Гери. За неподобство і кульгавість, батьки недолюблюють його і двічі скидають з Олімпу: перший раз Гера, яку він у помсту приковує невидимим ланцюгом до трону. Другий раз Гефест був скинут з Олімпу Зевсом, за те, що вступився за матір під час її сварки з чоловіком. Дружиною Гефеста є прекрасна Афродіта, яка зраджує йому з Аресом та іншими Богами і смертними. Гефесту вдається зловити Афродіту і Ареса під час любовних розрад золотою сіткою. Майстерний Гефест зображується зазвичай у своїй майстерні (Гомер, Вергілій), де, за Гомером, йому прислужують механічні створення. Він виготовляв зброю і щит для Ахілла і Енея, скіпетр і егіду Зевса, дивну опочивальню для Гери, скриньку Пандори, мідних биків царя Колхіди Еєта та інші казкові речі.
Гомерівський гімн об’єднує Гефеста з Афіною як тих, що навчили людей ремеслам. Але Гефест також виконує і деяку службову роль на Олімпі: розважає Богів жартами і пригощає їх нектаром і амброзією. Культ Гефеста, ймовірно, догрецького походження. Спочатку він пов’язаний із островами Егеїди: Лемносом, мешканці якого врятували Гефеста при поваленні з Олімпу (тут були місто Гефестій і тут в горі Мосихл знаходилась кузня Бога) і Самосом (де були міста Гефестополь і Гефестіон і де була прикована Гера, що носила епітет Самосська). За іншими джерелами його дружиною вказують то Афродіту («Одіссеї»), то Хариту («Іліада»), то Аглаю (у Гесіода). Майстерні Гефеста знаходились на Олімпі, а за іншими оповідями в Етні і кратерах інших вулканів, на Лемносі, Ліпарських островах і в інших місцях, де він працював за допомогою Кіклопів. На його честь в Афінах були засновані свята — Гефестії. У римській міфології Гефесту відповідає Вулкан.

Міфологія Давньої Греції

Міфологія Давньої Греції

Грецький бог Гефест — Бог вогню, заступник ковальського ремесла. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Кабіри — древні божества. Деякі історики схильні вважати Кабірів демонічними істотами малоазійського походження, заступниками родючості, підземного вогню і мореплавання. Культ Кабірів носив характер містерій, що вимагали особливого присвячення.

КампаНімфа і охоронець темної безодні Тартар з тілом жінки і п’ятдесятьма зміями замість голови або з бичачим тілом і зміїними хвостами. Кампа вартувала в Тартар Гекатонхейрів і Циклопів.

Кентаври — дикі істоти, напівлюди-напівконі, мешканці гір і лісової гущавини. Вони народжені від Іксіона, сина Ареса, і хмари, що прийняла по волі Зевса подобу Гери. Жили вони у Фессалії, харчувалися м’ясом, п’янствували і славилися буйною вдачею.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Божество однойменної річки у царстві мертвих, уособлення первісного жаху і мороку (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество світла, спочатку, власне «полудень», «початок кінця дня» і навіть «світло, що вже згасло» (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня правосуддя (за римською міфологією) — дізнатися