Геліка. Міфологія Давньої Греції

Геліка. Міфологія Давньої Греції

Геліка (за грецькою міфологією) — донька аркадського царя Лікаона (який був відомий як сама нечестива людина у світі), перетворена по волі Богів на сузір’я Великої Ведмедиці. Ім’ям Геліки називалось давнє місто у Пелопоннесі, в затоці Коринфа, на відстані біля півгодини дороги на південний схід від давнього Егіона, на родючій рівнині. Описане Арістотелем явище природи (373 рік до нашої ери), яке у місті Бури виразилось землетрусом, а у місті Геліка —виступом моря із берегів, руйнуванням міста і зміною узбережжя.

Геліка. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Горгони — чудовиська жіночої статі. За Гесіодом — це три сестри Фено, Евріала і Медуза, крилаті жінки-чудовиська вкриті лускою, з іклами, із зміями замість волосся, видають страхітливий рев. Погляд їх перетворює все живе на камінь. Горгони — чудовиська, доньки морських божеств Форкія і Кето, онучки богині-землі Геї і моря Понта. Їх три сестри: Сфено, Евріала і Медуза.

Горгульї — нижчі демонічні крилаті божества, посередники між Богом і людьми. Горгульї — втілення узагальненого уявлення про невизначену божу силу, злу або милостиву, визначаючу долю людини.

Грайі — старі, або жінки, що втілювали старість. Мешкали неподалік від Горгон, сестрами яких вони вважалися і яких вони охороняли. Грайі мають мідні руки і володіють на трьох одним зубом і одним оком, якими вони користуються по черзі.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Польовий і лісовий Бог, заступник тих, що пасуться в лісі і в полі стад, володів даром пророцтва (за грецькою міфологією) — дізнатися

Грізна повелителька тіней, що володарює над душами померлих і над чудовиськами пекла, слухає разом з Аїдом прокльони людей і виконує їх (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня переконання в сенсі схилення на яку-небудь справу (за грецькою міфологією) — дізнатися