Гекуба. Міфологія Давньої Греції

Гекуба. Міфологія Давньої Греції

Гекуба (за грецькою міфологією) — друга дружина Пріама, за Гомером — донька фрігійського царя Діманта, за Еврипідом — донька фракійця Кіссея, за іншими — річкового Бога Сангарія. За Аполлодором, Гекуба народила 19 синів, серед яких Гектор, Паріс, Деїфоб, Елен, Паммон, Політ, Антіф, Гіппоной, Полідор, Троїл. Серед її доньок — Креуса, Лаодіка, Кассандра, Іліона і Поліксена. Первістком її був Гектор. Під час другої вагітності Гекуба бачила сон, що вона носить у чреві факел, який підпалить всю Трою. Сон тлумачили як народження сина, що принесе загибель Трої. Цим сином був Паріс. Не дивлячись на пророцтво і вимогу чоловіка, Гекуба не змогла вбити новонародженого Паріса. Згодом вона поступилась благанням Одіссея, що проник до місто для розвідки і не видала його Трої. У трагедії Еврипіда вона стала свідком загибелі Гектора, полонення Кассандри і Андромахи, вбивства Астіанакта, принесення в жертву Поліксени.
За Еврипідом, при поділу здобичі Гекуба дісталась Одіссею, який відвіз її до фракійського Херсонесу. Там місцевий цар Поліместор, на вимогу Агамемнона і Одіссея, вбив молодшого сина Гекуби Полідора. Тоді Гекуба покликала Поліместора, обіцяючи йому показати, де захований скарб, але, коли він прийшов із двома синами, вона кинджалом заколола обох хлопчиків, а Поліместору виколола очі. Враховуючи вік Гекуби, Агамемнон пробачив її. Проте, за Овідієм, фракійці закидали її каменями. Тінь Гекуби прийняла подобу одного із чорних собак, які слідують усюди за Гекатою. Цей собака стрибнув до моря і поплив на Геллеспонт. За іншою версією вона була перенесена Аполлоном до Лівії.

Гекуба. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

ГіадиНімфи, вважалися доньками Атланта і Океаніди Ефри, або Плейони. Коли їх брат, Гіант, загинув на полюванні, п’ять з них позбавили себе з горя життя і були обернені богами на зірки, під ім’ям Гіад.

Гіппогриф — міфічна істота, що є поєднанням коня і грифона. Казковий крилатий напівкінь-напівлев старогрецьких міфів.

Гіганти — дикі, велетенські і родинні богам істоти. Є 150 божествами, синами Геї-Землі, яка була запліднена краплями крові, що впали з відрізаних статевих органів Урану.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Божество лихослів’я, буркотливості, кепкування і осуду (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богині і покровительки мистецтв і наук (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня помсти (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог підводного царства, вважався владикою Морів і океанів (за римською міфологією) — дізнатися