Гарпаліка. Міфологія Давньої Греції

Гарпаліка. Міфологія Давньої Греції

Гарпаліка (за грецькою міфологією) — знаменита воячка, донька Гарпаліка, царя амімнапів у Фракії. Рано втратила матір, була вихована батьком, який навчив доньку верховій їзді і блискучому володінню зброєю. Вона славилась швидкістю бігу. Разом із батьком вона брала участь в битвах і навіть під час однієї із них врятувала йому життя. Коли за жорстокість піддані вигнали Гарпаліка, він сховався в лісах і став займатися розбоєм. Гарпаліка розділила долю батька і після його смерті була схоплена пастухами і вбита (Вергілій, «Енеїда»).

Гарпаліка (за грецькою міфологією) — донька аркадського царя Клімена і Парфенії або Епікасти, знаходилась у кровозмісному зв’язку із батьком. Спокусивши Гарпаліку, Клімен одружив на ній Аластора, проте згодом знову взяв її до себе. У помсту Гарпаліка вбила народженого нею сина, який водночас доводився їй братом, зварила його і поставила це блюдо перед Кліменом. У покарання Боги перетворили її на нічного птаха (халкіс), а Клімен повісився. За іншими версіями, Гарпаліка наклала на себе руки або була вбита Кліменом (Гігін).


ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

ГамадріадиНімфи дерев, які на відміну від Дріад народжувалися разом з деревом і гинули разом з ним. Гамадріади інколи жили дуже довго, проте безсмертними не були.

Гарпії — доньки морського божества Тавманта і Океаніди Електри, число яких вагається від двох до п’яти. Зазвичай вони зображаються у вигляді огидних напівптахів-напівжінок. Навіть у їх іменах звучить буря: Аелла — «вітер», Аеллопа — «вихор», Подарга — «швидконога», Окіпета — «швидка», Келайно — «похмура».

Гекатонхейри (Сторукі) — багаторукі п’ятдесятиголові велетні, уособлення стихій.

Гесперіди — доньки Атласу і Геспериди, що мешкали на щасливих островах, по сусідству з Горгонами. У саду, де вони жили і який охоронявся драконом Ладоном, зростали золоті яблука.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

В римській міфології Бог торгівлі, прибутку і збагачення, заступник мандрівниківдізнатися

В римській міфології Богиня мудрості, мистецтва, війни і міст, покровителька ремісниківдізнатися

В грецькій міфотворчості Богиня пам’ятідізнатися

Богині долі, природної необхідності, вічних і непорушних світових законів (за грецькою міфологією) — дізнатися