Гігес. Міфологія Давньої Греції

Гігес. Міфологія Давньої Греції

Гігес (за грецькою міфологією) — лідійський цар, родоначальник династії Мермнадів. За переказами (Геродот), Гігес був улюбленцем лідійського царя Кандавла, останнього із роду Гераклідів-Санзонідів. Кандавл розхвалював Гігесу красу своєї дружини і дав йому можливість побачити її без одягу. Ця образа її жіночої честі збудила такий гнів цариці, що вона покликала на інший день Гігеса і надала йому вибір: або вбити її чоловіка, одружитись і стати царем, або заплатити смертю за свою зухвалість. Гігес надав перевагу першому варіанту і оволодів царським троном Лідії, освятивши свою владу у оракула Дельфійського (716 рік до нашої ери).
Більш легендарний характер має розповідь Платона, який повідомляє про те, що Гігес був пастухом на службі у лідійського царя Кандавла. Одного дня, вигнавши стадо до підніжжя гір, Гігес випадково знайшов міжгір’я у скелі, що створилося після землетрусу. Він потрапив у печеру, де побачив бронзового коня, на якому був труп неймовірно величезної людини. Знявши з пальця трупа кільце, Гігес повернувся на поверхню. Сидячи серед своїх друзів, Гігес раптово виявив, що обернувши кільце каменем всередину долоні, він стає невидимим. Тоді він спрямував у царський палац і, користуючись чарівним кільцем, спокусив царицю і вбив царя, а згодом оволодів престолом Лідії.
Поза сумнівом, що Гігес, за допомогою карійців, намагався захопити лідійський трон і досяг своєї мети завдяки допомозі Дельфійського оракула і щасливо процарював до 678 року до нашої ери. Він розширив Лідійське царство до Пропонтіди і Геллеспонта. Мав намір вступити у мирні стосунки із Грецією, посилав коштовні дари у Дельфи, але згодом, потребуючи моря і гавані, почав боротьбу із грецькими колоніями на західному березі Малої Азії.

Гігес (за грецькою міфологією) — один з трьох Сторуких або Гекатонхейрів (інші двоє — Котт і Бріарей).

Гігес. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Агдістіс — жахлива двостатева істота. Фрігійський міф розповідає, що одного дня сім’я сплячого Зевса витекло на землю, запліднило її і народилася страшна нелюдська істота Агдістіс. Його руйнівна сила не влаштовувала богів.

Амазонки — жінки-воячки, що ведуть свій рід від бога війни Ареса і Наяди Гармонії. У битвах з амазонками брали участь Беллерофонт, Геракл і Тесей. Під час Троянської війни амазонки билися на стороні Трої.

Бореади — крилаті сини Бога північного вітру Борея і Оріфії, доньки афінського царя Ерехфея. Подібно до батька, Бореади втілювали вітри, їх дії були швидкі і стрімкі. Учасники Походу аргонавтів. Під час походу вони звільнили Фінея — мужа Клеопатри від гарпій, що терзали його.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Страшні Богині прокльону, помсти і кари, що повставали проти злочинців і карали їх лише ради відновлення етичного порядку в світі (за грецькою міфологією) — дізнатися

Наймогутніший і вищий із Богів грецького народу, державний володар світу, батько Богів і людей (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня-покровителька породіль. У грецьких оповідях з’являється як рятівна, або як ворожа сила при народженні — дізнатися.