Грайї. Міфологія Давньої Греції

Грайї. Міфологія Давньої Греції

Грайї (Форкіди) (за грецькою міфологією) — стара, або жінка, що втілювали старість. За Гесіодом, породженням морських божеств Форкіса і Кето, було дві сестри: Еніо і Пефредо. Есхіл додає до них ще третю — Дейно. Жили неподалік від Горгон, сестрами яких вони вважалися і яких вони вартували. За Аполлодором, вони приємні на вигляд, нагадують лебедиць, але сиві від народження. За Есхілом, Грайї мають мідні руки і володіють на трьох одним зубом і одним оком, якими вони користуються по черзі. Тому Персей, виступаючи проти Горгон, напав раніше на Грайям і, оволодівши їх зубом і оком, дізнався від них дорогу до стігійських німф, у яких отримав своє озброєння.Мешкають Грайї на крайньому заході, що не осяюється ні сонцем, ні місяцем біля берегів Океану, поряд з Гесперідамі і Горгонамі. За іншим міфом, Грайї були втоплені Персеєм у Тритонідському озері в Лівії. Це озеро стали вважати батьківщиною звичайних тритонів — хвостатих амфібій сімейства саламандрових. Сестрами Грай були Горгони Фено, Евріала і Медуза, також породження Форкіса і Кето.

Міфологія Давньої ГреціїПерсей і Грайї
(Едвард Коулі Берн-Джонс,1877—1880)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Грайї. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Феміда — Богиня правосуддя. Греки називали богиню також Теміда, Теміс. Феміда була донькою Бога піднебіння Урану і Геї. Її доньками були Богині долі — Мойри.

Фортуна — Богиня щастя, випадку і вдачі, одне із найбільш шанованих римлянами та італіками божеств.

Харити — доньки Зевса і Океаніди Евріноми, втілювали радісне, добре і вічно молодий початок. Звали Богинь: Аглая («сяюча»), Евфросіна («благомисляча»), Талія («квітуча»), Клета («бажана») і Пейто («переконання»).

Хлориду — Богиня рослинності, донька Персефони, дружина Посейдона.

Ювента — Богиня юності, що мала своє невелике святилище Аедікула в межах храму Юпітера Капітолійського.

Юнона — давньоіталійська верховна Богиня, дружина Юпітера, покровителька материнства, паралельне Юпітеру жіноче божество, пов’язане з ним по імені і в куксі.

Юпітер — в римській міфології всемогутній Бог піднебіння, цар Богів. Юпітер почитався як верховне божество, повелитель грому і блискавок.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня роси (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог сну (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня, уособлення згубної самовпевненості, нахабства і непомірної гордині (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество шлюбу, власне уособлений шлюбний гімн (за грецькою міфологією) — дізнатися