Гори. Міфологія Давньої Греції

Гори. Міфологія Давньої Греції

Гори (за старогрецькою міфологією) — Богині часів року (сезонів), що сприяють рослинності. Гомер, не називаючи їх імен і числа, ставить їх в тісному зв’язку із Зевсом і називає їх його прислужницями. Вони відчиняють і зачиняють ворота Олімпу, збирають або розсіюють хмари, годують і запрягають коней Гери. У Гесіода Горами називають доньок Феміди і Зевса і носять наступні імена: Евномія (законність), Діку (справедливість) і Ейрена (світ). У давній Аттиці знали лише двох Гор: Фалло (весняна Гора) і Карпо (осіння Гора); пізніше, коли сприймали три пори року, говорили про три Гори, згодом — про чотири. За Гігіном, їх було десять або навіть одинадцять. Поетами особливо оспівувалась Діку. Гори особливо протегували молоді. Вони мали святилища в Аргосі, Афінах, Коринфі і інших містах. Мистецтво змальовувало їх окремо або разом, у вигляді молодих прекрасних дівчат, прикрашених різними ознаками відповідної пори року. Так, Фалло змальовували в платті, майже повністю прикрашеному і прихованому квітами.

Гори. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Стікс — старша донька Океана і Тефіди, божество однойменної річки у царстві мертвих, уособлення первісного жаху і мороку.

Селена — одне із божеств, відоме також під ім’ям Мене. Селена, в грецькій міфології уособлення місяця, донька Гіперіона і Титаніди Теї, сестра Геліоса і Еос.

Тефіда — вважалася Богинею, що дає життя всьому, що існує. Одне із прадавніх божеств, Титаніда, донька Геї і Урану, сестра і дружина Океана, мати потоків, річок і трьох тисяч Океанід.

Тітон — божество світла, спочатку, власне «полудень» (Лікофрон), «початок кінця дня» і навіть «світло, що вже згасло».


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня полювання, сестра Аполлона. Вона дає світло і життя, вона богиня пологів і богиня-годувальниця (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня розуму, війни, наук і мистецтв (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня краси, щасливої любові і шлюбу, що перевершує усіх богинь красою і витонченістю (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня садів, краси і любові, покровителька нащадків Енея і усіх римлян (за римською міфологією) — дізнатися.