Горгулья. Міфологія Давньої Греції

Горгулья. Міфологія Давньої Греції

Горгулья (за грецькою міфологією) — втілення узагальненого уявлення про невизначену безформну Божу силу, злу або милостиву, таку, що визначає долю людини. Створившись раптово, без усякої нагоди, вона безслідно зникає. Горгульями називаються також нижчі демонічні крилаті божества, що є посередниками між Богом і людьми. У християнських виставах горгульї пов’язані виключно із злою силою. Горгульї відомі як чудовиська, що прикрашають середньовічні храми. Символізували сили демонічного і населеного драконами підземного світу. Вважалося, що вони приборкані вищою духовністю, осереддям якої є храм. Про це свідчить їх розташування в ієрархії орнаменталістики: вони завжди підпорядковані ангельським, небесним образам і не займають центрального положення. Горгулья — образ сил хаосу, розташованого на периферії світу, втілення демонічного початку, підлеглого вищій божій волі. Є невід’ємною частиною уявлення про впорядкований всесвіт який здолав стадію хаосу і перебуває на службі ангелів або інших божих персон. У міфологіях інших народів горгульями звуть нижчих по відношенню до Богів надприродних персонажів, злих духів.

Горгулья. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Посейдон — володар морів. Син Кроноса (або Сатурну) і Реї, брат Зевса. Після перемоги над Титанами, при розділі панування над світом, став володарем морів. У римській міфології йому відповідає Нептун.

Прозерпіна — в давньоримській міфології Богиня підземного царства, що відповідає старогрецькій Персефоні, донька Юпітера і Церери, племінниця і дружина Плутона.

Рея — в античній міфології грецька Богиня, одна із Титанід, донька Урану і Геї, дружина Кроноса. Культ Реї вважався одним із древніх, але був мало поширений у Греції.

Сатурн (за римською міфологією) — одвічний давньоримський бог, культ якого був одним із найпоширеніших в Італії. Відповідає грецькому Кроносу.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня ранішньої зорі. Давні греки іменували її рум’яною зорею, рожевоперстою богинею Еос (за римською міфологією) — дізнатися

Бог царства мертвих, а також само царство (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог-стріловержець, Бог передбачень і оракулів, світлоносний заступник мистецтв (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог війни, син Зевса і Гери (за грецькою міфологією) — дізнатися