Горгони. Міфологія Давньої Греції

Горгони. Міфологія Давньої Греції

Горгони (за грецькою міфологією) — чудовиська жіночої статі. Гомер у «Іліаді» писав, що голова Горгони перебуває на егіді Зевса, а в «Одіссеї» про Горгон розповідають, як про страховища підземного царства. Як у Гомера, так і у Еврипіда, за розповіддю якого, Горгона народжена землею і вбита Афіною, йдеться про одну Горгону. Тим часом за Гесіодом, Горгони — це три сестри Фено, Евріала і Медуза, крилаті жінки-чудовиська вкриті лускою, з іклами, із зміями замість волосся, видають страхітливий рев і їх погляд перетворює все живе на каміння. Мешкають вони на західних берегах Океану, неподалік від Гесперід. Горгон охороняють їх сестри — Грайі. Пізні письменники відносять їх до Лівії (Геродот та інші історики). Спочатку Горгони були чарівними дівчатами. Афіна стала заздрити їм і вигнала, спотворивши їх подобу. Богиня особливо не любила Горгону Медузу чи за те, що та вважала себе красивішою за Богів, чи за те, що зійшлася з Посейдоном у храмі Афіни.
Ці крилаті істоти мають невідповідно велику голову, висунутий язик, оскалені зуби і змій на голові або тулубі. Медузу, яку найчастіше з них називають Горгоною, була найжахливіша. Вона єдина була смертною і тому Персей зміг відрубати їй голову. З її крові, заплідненої Посейдоном (раніше смертоносного удару Персея), утворився крилатий кінь Пегас. Голова Медузи перетворювала всіх, хто на неї дивився або доторкався на камінь. Мистецтво довгий час змальовувало її в огидному вигляді, але пізніше, після Піндара, у якого вона є красивою, її стали змальовувати прекрасною, хоча і вселяючою жах.

Горгони. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Нептун — древній бог римського пантеону. Його ототожнювали з Богом грецької міфології Посейдоном.

Ніке — крилата Богиня перемоги, персоніфікація перемоги, донька Океаніди Стікс і Палланта, сина Титана Крія.

Пан — польовий і лісовий Бог, заступник тих, що пасуться в лісі і в полі стад, володів дарма пророцтва, вважався сином вісника Гермеса і онуком Кроноса (Сатурну). У римлян йому відповідає Фавн.

Персефона — донька Зевса і Деметри (або Цецери), дружина Плутона (або Аїда), грізна повелителька тіней, що володарює над душами померлих і над чудовиськами пекла, слухає разом з Аїдом прокльони людей і виконує їх. У римській міфології їй відповідає Прозерпіна.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Грації — римські Богині краси і витонченості. У грецькій міфології їм відповідають … дізнатися

Аврора — римська Богиня ранішньої зорі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Фурії — римські Богині помсти. У грецькій міфології їм відповідають… дізнатися

Амур, Купідон — римський Бог любові. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися