Гордій. Міфологія Давньої Греції

Гордій. Міфологія Давньої Греції

Гордій (за грецькою міфологією) — цар Фрігії, батько Мідаса. Був бідним селянином. Під час оранки він побачив, як орел сів на його волову голоблю і не мав наміру злітати. Гордій погнав своїх волів до Тельмессу, де знаходився оракул. Але біля міських воріт він зустрів юну провісницю, яка побачивши орла, погодилась стати його дружиною. Тим часом цар Фрігії раптово помер, не залишивши потомства, і оракул наказав обрати першого хто буде йти до храму Зевса. Цією людиною виявився Гордій. Гордій у вдячність, і віз і збрую, особливим вузлом прив’язав до голоблі і присвятив Зевсу. Після цього оракул оголосив, що той, хто зуміє розв’язати «гордіїв вузол», стане владикою усієї Азії. Збрую і голоблю перенесли до акрополю Гордія — міста, яке той заснував, і там століттями їх ретельно зберігали жерці Зевса доки, згідно легенді (Плутарх), Александр Македонський, не зумівши розплутати вузол, розрубав його мечем.
Гордій, ім’я що у давнину часто зустрічається серед царів з династії Фрігії, яка вимерла у VI столітті до нашої ери. Першим царем із цим ім’ям, за переказами, був простим селянином. Гордій заснував місто Гордіон при впаданні Скопаса у Сангарій і пожертвував в храм Зевса свою колісницю, біля дишла якої зав’язав вкрай заплутаний вузол, названий по його імені Гордієвим. Його сином називають Мідаса. Гордій II помер у 738 році до нашої ери. Останні царі з цієї династії були Гордій і Адраст.

Гордій. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Меркурій — в римській міфології Бог торгівлі, прибутку і збагачення, заступник мандрівників, син Майї.

Мінерва — в римській міфології Богиня мудрості, мистецтва, війни і міст, покровителька ремісників.

Мнемозіна — в грецькій міфотворчості Богиня пам’яті, донька Урану і Геї, Титаніда. Мати Муз, яких вона народила від Зевса. За числом дев’яти ночей, які Мнемозіна подарувала Зевсові, і Муз було дев’ять.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Парки — римські Богині людської долі. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Камени — римські покровительки наук, поезії і мистецтв. У грецькій міфології їм відповідають … дізнатися

Вікторія — римська Богиня перемоги. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Фавн — римський Бог лісів, мисливців і пастухів, усієї природи. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися