Гіріей. Міфологія Давньої Греції

Гіріей. Міфологія Давньої Греції

Гіріей (за грецькою міфологією) — син Посейдона і Алкіони. Відомий своїм багатством цар Гірії у Беотії, чоловік Клонії, за Аполлодором батько Ніктея, Ліка та Оріони. За Гігіном, за те, що Гіріей надав гостинність Зевсу, Гермесу і Посейдону, Боги обіцяли принести йому сина: царю веліли закопати до землі бичаче хутро, наповнене сечею, а через 9 місяців він знайшов там немовля, якого назвав Оріоном.
З інших міфів про царя Гіріея, відома легенда про те, що знамениті архітектори брати Трофоній і Агамед побудували йому відому скарбницю з потайним входом у стіні з метою обікрасти його. За беотійською оповіддю, Трофоній з Агамедом влаштували скарбницю Гіріея так, що один камінь можна було виймати і таким чином викрадати скарби. Аби зловити викрадача, Гиріей влаштував пастку, в яку попав Агамед. Щоб не бути викритим свідченнями брата, Трофоній відрізав йому голову, після чого був поглинений землею на тому місці, де знаходились так звані яма Агамеда і його стовп.

Гіріей. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Гіменей — божество шлюбу, власне уособлений шлюбний гімн. Гіменей вважався сином Аполлона і однією із Муз. Розповіді про його походження і зв’язки з різними міфічними особами суперечливі.

Грації — в римській міфології добродійні Богині, що втілюють радісний, добрий і вічно юний початок життя. Доньки Юпітера, Німф і богинь. У старогрецькій міфології — Харити.

Деметра — Богиня родючості і землеробства, цивільного устрою і шлюбу, донька Кроноса і Реї, сестра і дружина Зевса, від якого вона народила Персефону.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Юнона — римська цариця Богів. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Меркурій — римський Бог торгівлі і спритності. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Веста — римська Богиня домівки. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися