Гіппомедонт. Міфологія Давньої Греції

Гіппомедонт. Міфологія Давньої Греції

Гіппомедонт (за грецькою міфологією) — син Тала або Арістомаха і відповідно брат або племінник Адраста, учасник походу Семеро вождів проти Фів. За Есхілом, величезне зріст і фізична сила Гіппомедонта не врятували його від загибелі при штурмі Фів. Фіви, в давнину головне місто області середньої Греції, Беотії. Історія Фів, як прадавнього міста Еллади, сходить до Героїчного періоду. Фів стосується ціла низка оповідей про Кадма (засновника Кадмеї), Зета і Амфіона (засновника Фів), Діоніса, Геракла, Лабдакидаха і Едіпа, похід Семеро вождів проти Фів, похід епігонів — оповідей, що займають видне місце в скарбниці старогрецького епічного матеріалу. Хоча в нашаруваннях цих оповідей багато що є чисто поетичною вигадкою, проте є можливість відшукати і деякі історичні відомості. Так, в оповіді про похід Семеро вождів проти Фів відображено спогади про боротьбу Сікіона і Аргоса з Фівами, в оповідях про Геракла — спогад про доісторичну боротьбу двох міст Беотії, Фів і Орхомена Мінійського, що змагалися. Не зважаючи на свідоцтва старовини про походження Фінікії Кадмеї і на залишки семітичної культури на ґрунті Фів (святилище Кабірів), навряд чи можливо на підставі цих даних визнати колонізацію фінікійцями Беотії, — області, віддаленої від моря. Хоча походження імені Кадмеї і кадмейців невідоме, проте в чисто грецькому походженні Фів сумніватися немає підстав. Мешканці міста Фіви мали родинні зв’язки з абантами, гіантами, мінійцями, аонами, теммиками і належали до північно-східної групи грецького племені, що перемістилася в доісторичний час з Фессалії. Азійські елементи фіванских оповідей, мабуть, були привнесені іонійцями, які якщо не створили, то розробили в Малій Азії матеріал цих оповідей. В історії беотійських міст, Фіви відіграють головну роль, при чому вже в доісторичну епоху (боротьба з Орхоменом) помітне прагнення Фів до гегемонії над сусідніми містами.

Гіппомедонт. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Арес — Бог війни, син Зевса і Гери. У ранніх міфах народження Ареса сталося без участі батька від дотику Гери до чарівної квітки. У пізніших міфах Арес виступав як син Зевса.

Артеміда — Богиня полювання. Донька Зевса і Лети, сестра Аполлона. Вона дає світло і життя, вона богиня пологів і богиня-годувальниця; супроводжувана лісовими Німфами, полює по лісах і горах, охороняє стада і дичину. Вона ніколи не підкорялася силі коханя, і, як Аполлон, не знає шлюбу. У римській міфології їй відповідає Діана.

Асклепій (за грецькою міфологією) — Бог лікування, син Аполлона і Німфи Короніди (за іншою версією — Арсіної, доньки Левкіппа), яку Аполлон вбив за зраду.

Афіна — Богиня розуму, війни, наук і мистецтв. Донька Зевса, що не мала матері. Гефест розітнув сокирою голову Зевса, і з голови вискочила Афіна у повному озброєнні. Вона є уособленням розсудливості Зевса. У римській міфології їй відповідає Мінерва.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

В римській міфології Всемогутній Бог піднебіння, цар Богів, верховне божество, повелитель грому і блискавокдізнатися

Божество ридання і плачу (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня зцілення, донька Асклепія (за грецькою міфологією) — дізнатися