Гіпполіт. Міфологія Давньої Греції

Гіпполіт. Міфологія Давньої Греції

Гіпполіт (Іполіт) (за грецькою міфологією) — син Тесея і амазонки Антіопи або Іпполіти. Вельми відомий міф про його трагічну кончину. Друга дружина Тесея, Федра, кохання якої Гіпполіт відкинув, обмовила його перед батьком у тому, що він домагався мачухи. Тесей прокляв Гіпполіта і прохав Посейдона покарати його смертю. Закликаний їм у гніві Бог Посейдон наслав високу хвилю на берег, де проїжджав Гіпполіт. Коні понесли хлопця і він загинув розбившись об скелі. Федра закінчила життя самогубством. Доля Гіпполіта — один з улюблених сюжетів трагіків. Збереглась трагедія Еврипіда «Гіпполіт», що слугувала зразком для «Федри» Расина. За римською оповіддю, Ескулап і Діана, які шанували і любили Гіпполіта, надали йому інше життя. Він був приведений до священного гаю Аріції в Лаціумі, де шанувався під ім’ям Вірбія (Virbius). Трезенці вважали Гіпполіта вознесеним на піднебесся у вигляді сузір’я Візничий. На пам’ятниках, особливо саркофагах, міф про Гіпполіта в античності зображувався досить часто. Іпполіта (за грецькою міфологією) — цариця амазонок. Еврісфей наказав Гераклу дістати її пояс для своєї доньки Адмети. Іпполіта хотіла добровільно віддати пояс Гераклу, але Гера збудила між ними боротьбу, у якій Іполіта загинула. Александрійські поети ототожнюють з Іпполітою царицю амазонок, вкрадену Тесеєм але називають її інакше — Антіопа. Плодом союзу Тесея і Іпполіти був Гіпполіт.

Гіпполіт. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Аврора — Богиня ранішньої зорі. Древні греки іменували Аврору рум’яною зорею, рожевоперстою богинею Еос. Аврора була донькою Титана Гіпперіона і Тейі. За іншою версією Сонця — Геліоса і Луни (Місяця) — Селени.

Аїд — Бог царства мертвих, а також само царство. Син Кроноса, або Сатурну і Реї, брат Зевса, володар пекла, де царює над тінями зі своєю дружиною Персефоною (Прозерпіною). У римській міфології Плутон.

Амур — Бог кохання, супутник і помічник Афродіти, уособлення любовного потягу, що забезпечує продовження життя на Землі.

Аполлон — Бог-стріловержець, Бог передбачень і оракулів, світлоносний заступник мистецтв. Син Зевса і Лети (Латони), заступник поезії, музики і співу, також заступник стад.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня правосуддя (за римською міфологією) — дізнатися

Богині, що втілювали радісне, добре і вічно молодий початок (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня рослинності, квітів (за грецькою міфологією) — дізнатися

В римській міфології Всемогутній Бог піднебіння, цар Богів, верховне божество, повелитель грому і блискавокдізнатися