Гіппокоонт. Міфологія Давньої Греції

Гіппокоонт. Міфологія Давньої Греції

Гіппокоонт (за грецькою міфологією) — цар Спарти, син Ойбала і Німфи Батії, зведений брат Тіндарея і Ікарія, спартанський (за іншими джерелами аміклейський) Герой. Батько Доріклея, Скея, Енарофора, Евтіха, Букола, Лікета, Тебра, Гіппотоя, Евріта, Гіппокоріста, Алкіноя і Алкона. За Аполлодором — рідний брат Тіндарея і Ікарія, а за Павсанієм — їх зведений брат. Гіппокоонт вигнав Тіндарея з Лаконії і захопив владу у Спарті. Двічі він образив Геракла: перший раз, відмовившись зробити над ним очисний ритуал після смерті Іфіта, а другий — коли його сини вбили Ойона. Зібравши військо, Геракл узяв Спарту штурмом, вбив Гіппокоонта і усіх його дванадцять синів і відновив на троні Тіндарея. Головним містом Лаконії була Спарта. Прадавня Спарта була не містом, а поєднанням декількох поселень. Від неї була залежна невелика територія за середнім перебігом Еврота. У політичному і суспільному устрої ця маленька община не мала нічого, що виділяло б її з ряду інших грецьких общин. Ряд війн привели згодом до підпорядкування Спарті всієї Лаконії. Царям Архелаю і Харіллу приписували підкорення Егітіди (область у верхній течії Еврота), наступникові Архелая Телеклу — завоювання Амікл, Фаріси (обидва міста розташовані на річці Еврот) і Геронер (приблизно середина VIII століття до нашої ери), його синові Алкамену — підкорення Гелоса. Від імені останнього міста деякі вчені виробляють слово «гелот», оскільки завойоване населення родючої річкової долини було обернене в ілотів.

Гіппокоонт (за грецькою міфологією) — фракійський князь, родич і супутник Реса (Гомер, «Іліада»).

Гіппокоонт (за грецькою міфологією) — супутник Енея, гарний стрілець із лука («Енеїда»).

Гіппокоонт. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Едіп — син фінського царя Лая і Іокасти. Вбив свого батька і одружився на матері, не відаючи про це. Коли злочин відкрився, Іокаста повісилася, а Едіп сам засліпив себе. Помер, переслідуваний Ериніями.

Еней — син Анхіса і Афродіти, родич Пріама, Герой троянської війни. Еней подібно до Ахілла у греків — син прекрасної богині, улюбленець богів; у битвах його захищали Афродіта і Аполлон.

Європа — донька царя Фінікії Агенора, предмет пристрасті громовержця Зевса. Зевс у подобі дивного білого бика викрав Європу і відніс її на острів Крит.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Вважалася Богинею, що дає життя всьому, що існує (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество однойменної річки у царстві мертвих, уособлення первісного жаху і мороку (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество світла, спочатку, власне «полудень», «початок кінця дня» і навіть «світло, що вже згасло» (за грецькою міфологією) — дізнатися