Гіппогриф. Міфологія Давньої Греції

  Гіппогриф. Міфологія Давньої Греції

  Гіппогриф — міфічна істота, що є єднанням коня і грифона. Казковий крилатий кінь з грецьких міфів. Аріосто і інші автори лицарських романів наділяють ним своїх Героїв. На картині Енгра змальована сцена роману Орландо Фуріозо, у якій Роджер Деліверінг верхи на гіппогрифі рятує Анжеліку від дракона. Зображення гіппогрифа з величезним вантажем є поєднанням традиційних ознак грифона і крилатого коня за тою характеристикою, що пов’язана з «духовним піднесенням». Бажаючи позначити неможливість або невідповідність, Вергілій говорить про спробу схрестити коня і грифа. Чотирма століттями пізніше Сервій стверджує, що грифи — це тварини, у яких передня частина тулуба орлина, а задня — левова. Щоб підтвердити своє твердження, він додає, що вони мають ненависть до коней. Із часом вираз «Jungentum iam grypes equis» [схрещувати грифа з кіньми] стало приказкою. На початку XVI століття Лудовік Аріосто пригадав його і вигадав гіппогрифа. У грифові давніх живуть разом орел і лев; у Аріостовому гіппогрифу — кінь і гриф, це чудовисько, або вигадка. Пьетро Мікеллі помічає, що Гіппогриф гармонійніше створення, ніж крилатий кінь.»

  Гіппогриф. Міфологія Давньої Греції

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  ХіронКентавр, син Кроноса і Океаніди Філіри. Хірон народився напівконем-напівлюдиною, оскільки Кронос, захоплений в любовному союзі із Філірою своєю дружиною Реєю, набрав вигляду коня.

  Цирцея — могутня чаклунка, донька бога сонця Геліоса і Персеїди. Отруївши свого чоловіка, царя сарматів, вона оселилася на чарівному острові Ея. Лише Одіссей зміг зруйнувати її злі чари через рік після прибуття на острів.

  Ясон — син Айсона, за дорученням Пелія, відправився із Фессалії за золотим руном до Колхіди, для чого спорядив Похід аргонавтів.


  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  Грізна повелителька тіней, що володарює над душами померлих і над чудовиськами пекла, слухає разом з Аїдом прокльони людей і виконує їх (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Богиня переконання в сенсі схилення на яку-небудь справу (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Володар морів (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Бог багатства і достатку (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Комментарии закрыты.