Гіппофой. Міфологія Давньої Греції

Гіппофой. Міфологія Давньої Греції

Гіппофой (Гіппофоон) (за грецькою міфологією) — син Посейдона і Алопи, доньки царя Аркадії Керкіона, батько Епіта, Герой епонім аттичної філи Гіппофоонтіди. За однією версією міфу, аркадський цар Керкіон повелів дитя своєї доньки Алопи, яку позбавив цноти Посейдон (за іншими джерелами, її спокусив простий смертний), віднести на гору і залишити на поживу вовкам, а розпусну Алопу наказав ув’язнити до темниці. Немовля знайшов пастух, і розпізнав по одягу дитини його царське походження. Він відніс хлопчика до своєї хати і назвав його Гіппофоєм. Подорослішав Гіппофой успадковував владу в аркадському Елевзісі після вбивства Керкіона Тесеєм (Павсаній; Гігін). Аркадія, у давнину була центральною областю Пелопоннесу. У політичному відношенні Аркадія розпадалась у давнину на значне число окремих країн, які, будучи незалежні один від одної, утворили дуже слабкий союз. Цей недолік єдності і був причиною того, що Аркадія, не дивлячись на численність і військову доблесть своїх мешканців, які часто були найманцями інших держав, не відіграла жодної впливової ролі у грецькій історії, а обмежилася захистом своєї незалежності від сусідів. Єдина спроба заснувати єдину державу на основі суворого централізму була зроблена у 371 році до нашої ери Епамінондом, що побудував місто Мегалополіс (Велике місто). Але ця спроба не увінчалась успіхом, і нова столиця внаслідок ворожих зіткнень, з одного боку, з партією антицентралізму у Аркадії, а з іншої — із спартанцями, мало-помалу прийшла до такого занепаду, що отримала у кепкування назву «Великої пустелі».

Гіппофой. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Фороней — засновник Аргосської держави, син річкового бога Інаха і Гамадріади Мелії. Він шанувався як національний Герой.

Фрасімед — син пілосського царя Нестора, який прибув разом з батьком і братом Антілохом під Іліон. Він командував п’ятнадцятьма кораблями і брав участь в багатьох битвах.

Фріна — знаменита грецька гетера; прославилася тим, що була натурницею знаменитих художників Праксителя і Апеллесу.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня помсти (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог підводного царства, вважався владикою Морів і океанів (за римською міфологією) — дізнатися

Польовий і лісовий Бог, заступник тих, що пасуться в лісі і в полі стад, володів даром пророцтва (за грецькою міфологією) — дізнатися