Гіппа. Міфологія Давньої Греції

Гіппа. Міфологія Давньої Греції

Гіппа (за грецькою міфологією) — донька Кентавра Хірона, за Гігіном раніше звалася Фетідой. Зійшлася на горі Пеліон з Еолом, сином Елліна, і зачала Меланіппу. Побоюючись повідомити батька про те, що сталося, вона втекла в ліси. Оскільки Хірон переслідував її, Гіппа почала благати Богів, і ті перетворили її на сузір’я Коня.

Гіппа (за грецькою міфологією) — фрігійська Німфа, годувальниця Діоніса на горі Тмол.

Гіппа (за грецькою міфологією) — дружина Тесея.

Гіппа. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Тевкр — син Теламону і доньки троянського царя Гесіони. Кращий стрілець із лука в грецькому війську під Троєю, де від його руки загинуло понад тридцять захисників Іліона.

Тесей — син афінського царя Енея і Ефери. Прославився рядом подвигів, подібно до Геракла; викрав разом з Піріфоєм Єлену.

Трофоній — первинне хтонічне божество, тотожне із Зевсом Підземним. За поширеним віруванням, Трофоній був сином Аполлона або Зевса, братом Агамеда, вихованцем богині землі — Деметри.

Фаетон — син Геліоса і Океаніди Клімени, звернувся до батька з проханням надати йому на один день керування сонячною колісницею. Але слабкий хлопець не впорався з безсмертними кіньми, внаслідок чого всесвіт трохи був охоплений пожежею.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

В грецькій міфотворчості Богиня пам’ятідізнатися

Богині долі, природної необхідності, вічних і непорушних світових законів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество лихослів’я, буркотливості, кепкування і осуду (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богині і покровительки мистецтв і наук (за грецькою міфологією) — дізнатися