Грецький Бог Гіпнос — Бог сну. Міфологія Давньої Греції

Грецький Бог Гіпнос — Бог сну. Міфологія Давньої Греції

Гіпнос (за грецькою міфологією) — Бог сну. За Гесіодом — породження Нікти. Живе в Тартар поряд із братом-близнюком Танатосом, але на відміну від нього, Гіпнос м’якосердий і доброзичливий. Він дає людям солодкий спокій, дозволяє забути про біди і страждання. Щоночі Гіпнос нечутно носиться над землею і льє з рогу снодійний напій. Ніжно торкаючись жезлом очей людей, він тихо змикає їм віка і занурює їх у тихий сон. Не лише смертні, але й Боги підвладні його силі. Одного дня Гера задумала згубити Геракла, що повертався з Трої і вмовила Гіпноса приспати Зевса, щоб той не заважав їй. Коли Зевс прокинувся, його гніву не було меж і він мав намір жорстоко покарати Гіпноса. Але того врятувала його мати Нікта і Зевс не наважився посвариться із могутньою Богинею. Проте, як оповідає Гомер, Гіпноса ця історія нічому не навчила. Іншим разом Гера знову вмовила його приспати громовержця, спокусивши Бога одруженням на одній з Харит, красуні Пасіфаї. Атрибутами Гіпноса вважався присипний жезл, мак і ріг із снодійними соками. За Гомером, Бог мешкає на острові Лемнос, а за Овідієм, жив у тихій і темній печері в країні кіммерійців, звідки тече джерело забуття. Покоїться на прекрасному ложі, оточений роєм марень. Синами Гіпноса вважалися божества різних сновидінь — Морфей, Фобетор і Фантаз.

Грецький Бог Гіпнос — Бог сну. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Психея — уособлення душі, дихання. Міфи про царівну Психею розповідають про устремління людської душі.

Сізіф — син царя Еола і Енарети, онук Елліна, брат Кретея, Афаманта, Салмонея і інших Героїв, чоловік Плеяди Меропи, батько Главку, дід Беллерофонта. Міфи малюють Сізіфа хитруном, здатним обдурити навіть богів і вступаючим з ними в конфлікти.

Талфібій — вісник, спартанець, разом з Еврібатом був глашатаєм у Агамемнона, виконуючи його доручення. Талфібій разом із Одіссеєм і Менелаєм збирав військо на Троянську війну.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня підземного світу, персоніфікація безумства, яка насилається на людей, що переступили встановлені закони і звичаї (за грецькою міфологією) — дізнатися

В римській міфології бог війни, прадавнє божество Риму, яке входило в тріаду богів, що спочатку очолювали римський пантеон — дізнатися

В римській міфології Бог торгівлі, прибутку і збагачення, заступник мандрівниківдізнатися

В римській міфології Богиня мудрості, мистецтва, війни і міст, покровителька ремісниківдізнатися