Гіпермнестра. Міфологія Давньої Греції

Гіпермнестра. Міфологія Давньої Греції

Гіпермнестра (за грецькою міфологією) — старша із Данаїд. Донька Даная і Елефантіди, дружина Лінкея, мати Абанта. Гіпермнестра єдина із п’ятдесяти сестер-данаїд, що не послухалася свого батька і залишила в живих чоловіка. Данай закував доньку в ланцюги і хотів вбити її. Але на суд з’явилася Афродіта і захистила Данаїду (Есхіл). Гипермнестру судили на зборі аргивян і виправдали. Вони пожертвувала до храму статую Афродіти Нікофори. Місце, де її судив Данай, має назву Крітеріон (Судилище). Присвятила храм Артеміді Пейто. Боги благословили її шлюб багаточисельним потомством великих героїв, серед яких був і Геракл.

Гіпермнестра. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Трофоній — первинне хтонічне божество, тотожне із Зевсом Підземним. За поширеним віруванням, Трофоній був сином Аполлона або Зевса, братом Агамеда, вихованцем богині землі — Деметри.

Фаетон — син Геліоса і Океаніди Клімени, звернувся до батька з проханням надати йому на один день керування сонячною колісницею. Але слабкий хлопець не впорався з безсмертними кіньми, внаслідок чого всесвіт трохи був охоплений пожежею.

Фороней — засновник Аргосської держави, син річкового бога Інаха і Гамадріади Мелії. Він шанувався як національний Герой.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Наймогутніший і вищий із Богів грецького народу, державний володар світу, батько Богів і людей (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня-покровителька породіль. У грецьких оповідях з’являється як рятівна, або як ворожа сила при народженні — дізнатися.

Велика матір Богів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество безумства, породження Никти (Богині Ночі) з крові Урану (за грецькою міфологією) — дізнатися