Гіперіон. Міфологія Давньої Греції

Гіперіон. Міфологія Давньої Греції

Гіперіон (за грецькою міфологією) — Титан, син Урана та Геї, чоловік своєї сестри Теї, батько Геліоса, Селени та Еос. Гіперіон — «сяючий Бог», буквально «той, який іде зверху», тобто по небу, і тому його нерідко ототожнювали з Геліосом (Гомер), а в елліністичній міфології — постійно. Сини Геліоса мають ім’я Гіперіоніди. За Гесіодом, Титан, сонячний Бог, батько Аврори, Сонця та Луни (Еос, Геліоса та Селени). В «Одіссеї» Гіперіон ототожнюється з Геліосом: Геліос-Гіперіон має власних священних корів на острові Тринакрія.

Завітайте на сторінку Титани та дізнайтеся про загальну інформацію титанів.

Гіперіон. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Мінотавр — чудовисько з тілом людини і головою бика, що жило в лабіринті на острові Крит. Мінотавр, справжнє ім’я якого було Астерій, народився від Пасіфаї, дружини Міноса. Його батьком був бик, що вийшов з моря, а за іншою версією — Посейдон.

Мойри — богині долі. У уявленнях греків Мойра-доля кожного втілюється в якомусь матеріальному предметі — фетиші, носієві життєвих сил.

Музи — богині і покровительки мистецтв і наук. Музи вважалися доньками Зевса і богині пам’яті Мнемозіни. Їх імена пов’язані із співом і танцями. Цим богиням поклонялися вчені мужі і діячі мистецтва Древньої Греції.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

В римській міфології Богиня природи і полювання, вважалася уособленням місяцядізнатися

Вічно юний Бог плодоносних сил землі, рослинності, виноградарства і виноробства, відомий як «бог з бичачими рогами» (за грецькою міфологією) — дізнатися

Страшні Богині прокльону, помсти і кари, що повставали проти злочинців і карали їх лише ради відновлення етичного порядку в світі (за грецькою міфологією) — дізнатися