Гіпербореї. Міфологія Давньої Греції

Гіпербореї. Міфологія Давньої Греції

Гіпербореї (люди по той бік північного вітру) (за грецькою міфологією) — таку назву мав казковий народ, що жив у якійсь райській країні, вічно юний, не знає хвороб, насолоджуючись постійним світлом сонця. У Гіпербореї немає воєн, сварок, тяжб і вони ніколи не підпадають помсті Немезиди і присвячені Аполлону, який охоче живе у них. Кожен із них мав життя у 1000 років. Але той, що стомився життям, скорочував його, кидаючись із скелі в море.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Мнемозіна — Богиня пам’яті, донька Урану і Геї, Титаніда. Мати Муз, яких вона народила від Зевса. За числом дев’яти ночей, які Мнемозіна подарувала Зевсові, і Муз було дев’ять.

Тейя (Тея, Фейя)Титаніда, старша донька Урану і Геї, сестра і дружина Гіперіона, мати Геліоса (Сонця), Еос (ранішньої зорі) і Селени (місяці). По Ксенагору, народила від Океана керкопів Кандула і Атланти.

Тефіда (Тетія, Тіфія, Тефія, Тетіс)Титаніда, одне із прадавніх божеств в грецькій міфології. Це донька Геї і Урану і чоловіка брата Океану, з яким вона мала 3000 доньок, — Океанід і 3000 синів —річкових потоків. Її діти: річкові божества Іннах і Ахелон, а також Ладон, бог річки в Аркадії.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бог сну (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня, уособлення згубної самовпевненості, нахабства і непомірної гордині (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество шлюбу, власне уособлений шлюбний гімн (за грецькою міфологією) — дізнатися

Добродійні Богині, що втілюють радісний, добрий і вічно юний початок життя (за римською міфологією) — дізнатися