Грецький бог Гіменей — божество шлюбу. Міфологія Давньої Греції

Грецький бог Гіменей — божество шлюбу. Міфологія Давньої Греції

Гіменей (за грецькою міфологією) — божество шлюбу, власне уособлений шлюбний гімн. Гіменей вважався сином Аполлона і однією із Муз. Розповіді про його походження і зв’язки з різними міфічними особами суперечливі. У міфах Гіменей є квітучим, жіночної краси хлопцем, вмираючим у розквіті в день шлюбу, тужачи про швидкоплинність юності і краси, і похованим Музою, його матір’ю. У таких розповідях, символізується втрата цноти і чистоти внаслідок шлюбу. У мистецтві, зокрема, на римських рельєфах і на одній помпейській фресці, Гіменей є струнким голим хлопцем, з факелом у одній і вінком в іншій руці, із строгим виразом обличчя, що відрізняє його від Бога-пустуна Ерота.

Гіменей — назва особливого роду хорової пісні у давніх, яку співали на проводах нареченої до будинку жениха хлопці і дівчата. Крім того, у весільних обрядах велику роль грала епіталама або епіталаміон. Своєрідна весільна пісня у греків, а також римлян, яку співали перед нареченою, або у спальні наречених. У оперній музиці великою популярністю користується епіталама з опери Антона Григоровича Рубінштейна «Нерон».

Міфологія Давньої ГреціїПереодягнутий Гіменей на жертвопринесенні Пріапу
(Нікола Пуссен, 1634—1638)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Грецький бог Гіменей — божество шлюбу. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Пелоп — цар і національний Герой Фрігії, а потім і Пелопоннесу. Син Танталу і Німфи Евріанасси. Пелоп зростав на Олімпі в товаристві богів і був улюбленцем Посейдона.

Персей — син Зевса і Данаї, доньки аргосського царя Акрісія. Здолав медузу Горгону і врятував Андромеду від домагань дракона.

Пірр — цар епіротів, син царя Еакіда. Залишившись після смерті батька шестирічним хлопчиком, він був прийнятий в сім’ю царя іллірійських тавлантієв, Главкія. За допомогою Димитрія Поліоркета, який в 307 році до нашої ери допоміг епіротам звільнитися від ненависного їм царя Алкети, Пірр повернув собі батьківський престол.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бог Сонця. Знаходиться над усіма, високо в піднебессі, то бачить усі діяння людей і Богів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня ночі, володарка мороку. Володарювала над усіма привидами і чудовиськами, нічними баченнями і чаклунством (за грецькою міфологією) — дізнатися

Аркадський Бог пасовищ, виконавець волі Зевса, великий винахідник, заступник промисловості, Бог доріг, путівник і провідник мертвих (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня роси (за грецькою міфологією) — дізнатися