Гіганти. Міфологія Давньої Греції

Гіганти. Міфологія Давньої Греції

Гіганти (за грецькою міфологією) — дикі, велетенські і родинні Богам істоти (Гомер). Їх цар Еврімедон був вбитий Богами зі всім народом за безчестя. У Гесіода, Гіганти є 150-ма божествами, синами Геї (Землі), яка була запліднена краплями крові, що впали з відрізаних статевих органів Урану (Піднебесся). Про їх боротьбу із Зевсом та іншими олімпійцями повідомляють лише пізні автори. За Аполлодором, Гея народила їх після Титаномахії, засмучена тим як вчинили із Титанами.
Гея, розгнівана зачиненням Титанів в Тартар, народила величезних чудовиськ з тілом людини до поясу із хвостами дракона. Аполлодор згадує імена тринадцяти з них: Агрій, Алкіоней, Гратіон, Іполіт, Клітій, Мімант, Паллант, Полідор, Порфіріон, Тоон, Евріт, Ефіальт, Енкілад. З Флегрейських полів, які звичайно є у вулканічних країнах (на крайньому Заході, в Кампанії, Аркадії, Фессалії та ін.), прийнялися вони приголомшувати Олімп уламками скель і стовпами дерев, що горіли. Розгорілась жахлива битва, у якій Боги, завдяки допомозі Кіклопов, Сторуких велетнів і Геракла, отримали перемогу. Ця битва називається Гігантомахія і перемога в якій залежала від смертних Героїв, оскільки Гея зробила Гігантів невразливими для Богів. Геракл, озброєний отруйними стрілами, зміг зламати перебіг битви і за сприяння Кіклопів перебити Гігантів. Деякі з них захоронені під вулканічними островами (наприклад, Енкелад — під Сицилією, Полібот — під Косому).
Мистецтво змальовувало Гігантів то у вигляді Героїв-велетнів, то у вигляді змієногих істот, що метають скелі. З дуже раннього часу грецької міфотворчості Гігантів стали змішувати з Титанами, а пізніше з іншими велетенськими чудовиськами (Тифоном, Алоадами і Сторукими).

Гіганти. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Нарцис — надзвичайно красивий син беотійського річкового бога Кефісса і Німфи Ліріопи. Хлопець помер від любові до самого собі, споглядаючи свою особу.

Одіссей («сердитий») — цар острова Ітаки, син Лаерта і Антіклеї, муж Пенелопи. Одіссей — знаменитий Герой Троянської війни, що також прославився своїми мандруваннями і пригодами.

Орест — син Агамемнона і Клітемнестри, брат Електри і Іфігенії. Оресту було десять років, коли його батько був вбитий своєю дружиною і її коханцем Егісфом. Самого Ореста з будинку врятувала від смерті сестра Електра.

Орфей — знаменитий співець фракійців, син річкового бога Еагра і Музи Калліопи, чоловік Німфи Еврідіки, що приводив своїми піснями в рух дерева і скелі.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня ранішньої зорі. Давні греки іменували її рум’яною зорею, рожевоперстою богинею Еос (за римською міфологією) — дізнатися

Бог царства мертвих, а також само царство (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог-стріловержець, Бог передбачень і оракулів, світлоносний заступник мистецтв (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог війни, син Зевса і Гери (за грецькою міфологією) — дізнатися